Футбол. Закарпатець Стефан Решко про новий формат першості України

Відомий в минулому закарпатський футболіст, який захищав кольори ужгородської “Верховини”, вінницького “Локомотива”, одеського “Чорноморця”, київського «Динамо» та збірної СРСР Стефан Решко прокоментував зміну формату проведення національного чемпіонату.

– Враховуючи той факт, що у нас при всьому бажанні не набереться шістнадцяти команд, які здатні боротися у вищій лізі, так чи інакше доводиться щось вигадувати… До слова, система запропонована керівництвом прем’єр-ліги далеко не нова. Щось подібне вже було в 1969-році, коли чемпіонат Радянського союзу проводився за багатоступеневою схемою. Пам’ятаю тоді команди, зігравши два кола, поділилися на тих, хто бореться за медалі чемпіонату і тих, кому належить битва за «виживання».

Мені здається, що зараз, можливо, потрібно спробувати такий варіант проведення першості. Тим більше що за великим рахунком, у нас немає іншого виходу – якщо проводити чемпіонат в два кола, то є ризик того, що через тривалі паузи між матчами команди будуть попросту простоювати. З іншого боку, запропонована схема може призвести до того, що чемпіонат стане нецікавим. Якщо до того моменту як клуби розділяться на три групи турнір буде захоплюючий, то починаючи з весни увага вболівальників навряд чи буде такою ж пильною. В основному, всі будуть стежити за тим, в якому ключі проходить боротьба за медалі чемпіонату. Всі інші, за винятком реальних претендентів на місце в Лізі Європи, будуть попросту догравати сезон – вводити до складу молодь, експериментувати з різними схемами.

Давайте не будемо забувати також і про фактор «грози авторитетів». Всі знають, що претенденти на чемпіонство нерідко втрачають очки в матчах з аутсайдерами. У свою чергу, новий формат виключає таку можливість і позбавляє турнір захопливості, – цитує Решка «Спорт Експрес в Україні».