«Різдвяне Мукачево 2015»

Турнір з такою назвою відбувся 20 грудня. Ці змагання завершують річний обласний календар з шашок.

Шашки-64 досить популярні серед жителів Закарпаття. Простота правил і доступність дають змогу познайомитися з грою в шашки в досить юному віці. Далі вже йде вибір подальших занять, враховуючи свої сподобання. Але хто познайомився з тайнами гри в шашки і мав певні здобутки, той продовжує «дружбу» з ними, читаючи спеціальну літературу, беручи участь в турнірах.

Учасникам змагань в Мукачеві було запропоновано 8 турів швейцарської системи. Кожному на гру відведено по 10 хвилин. За кожний зроблений хід учасник дістає три секунди бонусів, які автоматично добавляє спеціальний годинник. В таких жорстких умовах спортсменам приходиться нелегко: потрібно тримати хорошу швидкість при достатньо довгій дистанції.

Після четвертого туру лідирували Володимир Шопа (Мукачівський район), Мирослав Коцур (Виноградово). На очко менше мали Ольга Павляк (Іршавський район), юний Богдан Роман (Іршава), Галина Віхніна (Ужгород). Але в переді ще най напружені 4 тури, а грати приходиться з лідерами. Добра нагода для переслідувачів. Володимир Шопа і Мирослав Коцур витримали темп, інші – трішки відстали. Добротний фінішний спурт Василя Тіводора (Виноградово) і Анатолія Вайди (Іршава) дозволили їм наздогнати лідерів. Перед останнім туром 8 учасників претендували на медалі, адже очкове відставання при сприятливому результаті дозволяло наздогнати лідерів. Зуміли виграти Мирослав Коцур і Анатолій Вайда. Перший наздогнав Володимира Шопу і Василя Тіводора. Між ними відповідно Положенню про змагання проведено додатковий турнір по скороченому регламенту. Краще з додатковим навантаженням впорався Володимир Шопа. Він – другий. Третє місце виборов Василь Тіводор. А перше місце в Анатолія Вайди. Юний Богдан Роман виконав перший розряд.

PS. Спортсмени підбили підсумки року, визначилися з планами на наступний, зробили акцент на проблемні питання.

Джерело