В’ячеслав Грозний: «Хотів щоб команда зіграла гідно, незалежно від результату»

Наставник ужгородської «Говерли», В’ячеслав Грозний, прокоментував перемогу в домашньому матчі проти донецького «Металурга»:

– У футболі не завжди все справедливо. У багатьох матчах у нас було безліч гольових моментів, але ми їх не могли реалізувати. Ми у п’яти останніх домашніх матчах не могли забити жодного м’яча, хоча створювали дуже багато. Ви це бачили. Сьогодні буквально в першому ж таймі напівмоменти реалізували, і грати стало легше.

Забили класній команді. Ще раз скажу: це одна із самих граючих команд, досить швидкісна. Швидкість індивідуальна, швидкісна техніка. Вони один в один легко обіграють, підбір гравців дуже хороший, команда організована і дуже добре контролює м’яч. Той факт, що обіграли «Шахтар» – навіть коментувати нічого не потрібно. І обіграли не просто так. Два м’ячі забили в Одесі «Чорноморцю» – там і один гол забити дуже важко. Команда «Металург» у всіх матчах демонструє дуже хороший рівень гри. Мені вона подобається.

Тому при розробці плану на гру увагу у нас акцентувалася на тому, що потрібно зіграти дуже щільно. Щільно і використовувати пресинг рівно на стільки, на скільки вистачить нашої команди. І на перший тайм вистачило. Ми в першому таймі досить активно грали і активно пресингували. Потрібно було нівелювати різницю в швидкості і не дати суперникам розгорнути швидкі атаки. Так як вони проводять приблизно 40% швидких атак за матч, і забивають багато м’ячів. Вимагалося швидко перебудовуватися: і в центральній зоні, і на флангах.

І ще і Федотов швидкий нападник. Нельсон, Лазич, Морозюк, Макрідіс, я кого не згадаю. Макрідіс – 80% конструктивних атакуючих дій проводить. Лазіч – те ж саме. Все гостро! Дійсно, гравці дуже серйозного рівня. Кажу на повному серйозі. Ми їх дуже серйозно вивчали. Якби навіть внічию зіграли, я б сказав, що це добре. Тому що «Металург» – це сильний суперник, дуже висококваліфікована команда.

На жаль, з реалізацією і далі є проблеми. Ви самі це бачили. Дякуємо Бога, що не пропустили. У суперника було кілька шансів. Іноді ми помилялися, іноді суперник за рахунок швидкості і індивідуальної майстерності створював моменти. Головне те, що виграли, задоволений цим. У другому таймі важко було. Звичайно, важко в такому темпі грати, пресингувати, перекривати, не давати грати супернику. Це практично неможливо. Не всяка команда це зможе. Ну, може бути, київське «Динамо» функціонально настільки сильно готова. Ми ж не можемо два тайми пресингувати – немає у нас такої можливості. Я об’єктивно говорю. І немає швидкості. У нас швидкісних гравців небагато. Ще й Качараба пропускав, а Мірко Райчевіч міг 45-60 хвилин зіграти максимум, я знав це. Герасимюк з пошкодженням вийшов, Тудосе – аналогічно. Так, проблеми є і у мого колеги: можна й за Мораєса сказати і за інших футболістів. У нас тренерів завжди є якісь нюанси.

Важливіше те, що виграли і те, що закінчилася та смуга, коли м’яч не йде у ворота. У Кубку «Металісту» два забили, а в чемпіонаті – м’яч не йде і не йде.

В понеділок грали з «Волинню», ви самі бачили: стільки моментів, що навіть коментувати важко. Все-одно, я задоволений результатом, відношенням гравців. Вони професіонали і в цій ситуації можу подякувати їм за те, що вони роблять. Хочу подякувати глядачам за те, що прийшли підтримати. Тому що це був останній домашній матч в літньо-осінній частині чемпіонату. Уже потрібно було виграти. Я не думав, не морочився – хотів просто, щоб команда зіграла гідно незалежно від результату. А те, що виграли, зрозуміло, будь-який тренер буде задоволений цим.

«Металургу» ж можу побажати успіху у всіх матчах. Команда у них дуже хороша. Ще раз можу це повторити. Об’єктивно, по тому рівню гри, який вони демонструють в кожному матчі, вони потраплять в єврокубки. Важливо те, про що я говорю завжди. Важливо, щоб у нашій країні був мир і спокій, щоб перестали вбивати людей. Важливо, щоб донецькі команди змогли вдома грати. Вони завжди гостинні, завжди нас приймають. І інфраструктура хороша. На превеликий жаль, те що зараз відбувається не залишає можливості всім нам нормально себе почувати, відчувати. Тому, дай Бог миру і спокою нашій землі. А футбольні баталії – це нормально. Саме баталії футбольні! Хтось виграв, хтось програв, хтось зіграв внічию. Це нормально!

 

Про вихід Тудосе у стартовому складі:

 

– Розумієте, мені потрібно було кілька складових враховувати. Було потрібно не програти верхову боротьбу, а Тудосе дуже добре вміє грати головою. Я і це прораховував. Прийма, Чечер і Путівцев дуже добре грають головою. Ягодінскіса і Акакпо – могло б виявитися недостатньо. Тим більше не було в старті Фещука, який добре грає головою. Мені довелося вибирати, і альтернативи іншої не було. Я Хомина вже випустив на заміну. В принципі, в більшості аспектів зіграв непогано. Він кваліфікований гравець, я з ним розмовляв, він зіграв на фланзі.

 

Про затягування часу:

 

– Вже більше десятка років, я, В’ячеслав Грозний, лобіюю те, щоб були внесені зміни в правила гри і в футболі ввели «чистий час». Відразу все закінчиться. В хокеї ж ніхто часом не затягує, в ручному м’ячі, в баскетболі … Чому в футболі таке не можна ввести? Усі команди в світі затягують час – і на чемпіонатах світу. І ми затягували, і донецький «Металург» затягував би, якби вигравав. І правильно б робив.

Хіба важко ввести «чистий час»? Все вже ввели! А якщо чистий час – хіба має значення кількість замін? Три заміни, нам тренерам, дуже мало. Мені б сім замін було б якраз нормально. Більш того, 23 гравця повинні бути в протоколі. Кому це завадить, якщо всі 23 гравця, які у мене тренуються і у мого колеги в «Металурзі», і в усіх інших командах, будуть в протоколі? Кому це заважає? В інших країнах так вже давно зробили. З «чистим часом» зміниться багато чого. Не буде такого, що «на розсуд арбітра додається стільки-то …». Не повинно бути розсуду. На його розсуд тільки має бути: було порушення правил – чи не було. У всіх видах спорту від цього давно позбулися. Це елемент корупції, розумієте? І безліч подібних аспектів подібних є.

Хочете, ще підкажу, як прибрати елемент корупції? Давайте зробимо так, що в цьому чемпіонаті ніхто не вилітає, а автоматом, за підсумками сезону, додаються з першої ліги дві команди! Ми з вами будемо говорити за суддівство? Ні! Ми говоримо з вами про те, що тренери зможуть ставити молодих гравців, як наприклад, Качараба, Ягодінскіс та ін. Можу ставити? Ми відразу все цим приберемо і будемо говорити тільки про футбол.

Думаю, що це не всім вигідно. Ви мене запитали – я вам чесно відповів. Не всім це подобається. А що я хочу такого для себе, якщо буде чистий час у футболі? Хіба це погано? Це для всіх буде добре. Більш того, коли один з каналів звернувся до мене, щоб перед матчем з «Зорею» за 15 хвилин до початку я дав інтерв’ю – я пішов на це. Навіщо? Для розвитку футболу! Я зміг сказати, яким чином я побачив склад «Зорі». «Зоря», в свою чергу, побачила мій склад. Чому ні?

Працюючи в Росії, я в перерві давав інтерв’ю – а зараз всі дають. А я це робив ще коли працював в «Тереку». Це було шість років тому. На стадіоні «Локомотив», пам’ятаю, Олексію Андронову давав флеш-інтерв’ю. Я не боюся цього і вважаю, що гравці повинні говорити. Ми граємо для людей. Ми повинні грати і робити так, щоб змінити щось. Якщо він грає, помиляється – так, публічно я не сильно критикую футболістів. Вони від мене на теорії, на розборі сильно отримують. Коли ми розбираємо сильно скрупульозно – там я з ними чітко і конкретно говорю. А так, вони всі найкращі, найкращі. У мене інших немає. Я повинен їх тільки підтримувати.

Інформаційний відділ ФК «Говерла»