Представники зимових видів спорту Закарпаття в поті чола готуються до старту зимового сезону

Закарпатські гірськолижники та сноубордисти, які входять до складу збірних (основної та молодіжної), під орудою досвідченого тренера Яна Чернея провели навчально-тренувальний збір по загальнофізичній підготовці в с. Кострино, що на Великоберезнянщині. 
До слова, саме Ян Черней свого часу підготував наших двох олімпійців – Аннамарі Чундак та Йосипа Пеняка, він також працював тренером у складі збірної України зі сноубордингу.

«Головне завдання для спортсменів – закачати м’язи ніг та спину, щоб узимку не лижі вели гірськолижників, а вони їх. Аби куди сягне погляд спортсмена, туди він і міг би скерувати лижі, причому бачив би висоту схилу й спокійно керував своїм тілом», – каже досвідчений наставник Я. Черней.

Нині ж тренер хоче підтягнути до піку форми наших провідних спортсменів. У тренувальному таборі займаються гірськолижники: Тарас Ковбаснюк, Левко Цібеленко, Назар Петрук, Віталій Айб. А ще – сноубордисти: Василь Куклишин юна Надія Гапатин і одна дівчинка з Ізраїлю. Раніше на зборах була й Анастасія Фріндт, але наразі вона поїхала на відпочинок до моря.

Хлопці та дівчата займаються зі штангами, гирями та гантелями, присідають, віджимаються, качають прес, плавають у басейні, працюють на мотузках та катаються на гірських велосипедах. Навантаження дуже серйозні.

«Зранку в нас зарядка, яка триває півтори години, пробіжка, далі тренуємося на спеціальних ременях, розтягуємо м’язи, займаємося зі скакалками – по 500 стрибків. Тобто вся розминка спрямована на розтягування м’язів. Затим сніданок, година відпочинку. І знову заняття на велосипедах – змагаємося на швидкість, причому весь маршрут пролягає вгору, тобто з навантаженням на ноги. Найкращий результат із Кострина до Лютої, а це 12 кілометрів вгору, – 29 хвилин. Повертаємося назад о 12-й годині – за дві години до обіду. До цього часу спортсмени мають довільну програму – плавають у басейні, хтось за бажанням займається ще в залі з гантелями, штангою чи гирями. Після обіду та півторагодинного відпочинку, о 15.00, у нас інтенсивне тренування до 19.00, далі ще годинку встигаємо до вечері пограти у волейбол, футбол або хокей на траві. От так проходить цей збір, який є вже другим за ліком», – каже Ян Черней.

Спортсмени всі задоволені й, звісно, натхненно працюють над собою.

Зокрема учасник нещодавньої Універсіади в Алмати Тарас Ковбаснюк зауважив, що дуже цікаво працювати під керівництвом Яна Чернея, який завжди планує різнобічні вправи. Спортсмен хоче підійти в найкращій формі до міжнародних FIS змагань та чемпіонату світу.

Семен Михалик


, , , , , , ,