З історії Суперкубка області

У неділю, 10 квітня, о 15:00 у селі Дийда між місцевим ФК та команди з обласного центру відбудеться матч за Суперкубок Закарпаття.

Це вже 17-й розіграш почесного трофея, змагання за який заснував президент фірми «Віжибу» Юрій Гецко на честь святкування 100-річчя Берегівського футболу. Переможця визначають в одному матчі між чемпіоном краю та володарем Кубка області.

Уперше Суперкубок відбувся в 1996 році в Берегові між рахівськими «Карпатами» (чемпіон) та володарями Кубку області командою «Віжибу» Берегово (1:0).

До 2006 року Суперкубок організовували під егідою фірми «Віжибу» та Федерації футболу Закарпаття. З наступного, 2007, року винятково під егідою ФФЗ. Ігри відбувалися у вересні.

У 2010 році прийнято рішення проводити розіграш Суперкубка в квітні, перед стартом футбольного сезону. Приз розігрували новий володар Кубка області з минулорічним чемпіоном. Однак нововведення себе не виправдало. У складний фінансовий період минулорічні команди-переможці, які мали брати участь у відповідному матчі, просто зникали з футбольної карти (ФК «Мукачево», ФК «Пістрялово»).

Задля запобігання цього Федерація футболу Закарпаття навесні 2015 року вирішила провести (і в майбутньому закріпити цю дату в регламенті змагань) зазначений поєдинок у першу неділю після закінчення чемпіонату. Але й така зустріч, яку запланували на четвер, 19 листопада 2015 року, не була зіграна через відмову ФК «Ужгород». Його гравці аргументували такі дії тим, що в регламенті відсутня норма з проведення матчів в осінній період після завершення чемпіонату.

Змагання в 2005, 2013 і 2014 роках не відбулися.

Записати

Загалом володарями почесного трофея ставали 12 команд. Найбільше – зі Свалявщини – 5 («Авангард» (Свалява) – 4, ФК «Поляна» – 1). По 3 з Мукачева («Паланок», ФК «Мукачево» двічі) та Берегівщини (ФК «Берегово», СК «Лінет», СК «Берегвідейк» Берегово). Крім того із Хустщини – 2 (ФК «Хуст», СК «Русь» Хуст), та по одному з Ужгородщини (ФК «Середнє»), Перечинщини (СК «Перечин»), Рахівщини – 1 («Карпати» Рахів).

Напередодні тренери ФК «Дийдо» та «Ужгорода» поділилися думками стосовно очікуваного матчу.

Іштван Гіді, головний тренер команди ФК «Дийдо»: «Я вже говорив і можу тільки повторити: ФК «Ужгород» виріс із того, щоб грати тільки за Суперкубок. Я не кажу, що нашого суперника не повинні здолати, але він достойний виступати й у другій лізі. Будь-який тренер радий би мати таку команду. Вона мені нагадує «Берегвідейк» кількарічної давнини: добре підібрані футболісти, хороший президент, якісне сучасне поле…»

Іван Шанта, головний тренер ФК «Ужгород»: «Оскільки матч прийматиме Дідово, то налаштовуємося особливо. Підготовку до зустрічі розпочали одразу після подинку-відповіді з берегівцями на Кубок. «Дийдо» практично три роки виступає одним складом, тому зіграний. Двобій видасться нелегким, але намагатимемось і змістовно діяти, і здобути потрібний результат».

Володимир КАТОЛИК, футбольний статистик,

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ


, , , , , , , , , , , ,