Анатолій Перцев: «Кікбоксинг на Закарпатті переживає друге народження»

Закарпаття має всі підстави відновити славу регіону, який готує кращих спортсменів з кікбоксингу, – розповів в інтерв’ю президент федерації кікбоксингу на Закарпатті Анатолій Перцев.

Відразу після турніру, присвяченого річниці СК “Спартак” у Виноградово журналісти зустрілися з заслуженим тренером України, майстром спорту і співзасновником СК “ІППОН” Анатолієм Перцевим, щоб дізнатися, чого домоглися спортсмени в 2015 році і які плани на початок наступного року.

– Анатолію Володимировичу, ви – заслужений тренер і один із засновників спортивного клубу “ІППОН”. Розкажіть, як йдуть справи з кікбоксингом у наших спортсменів?

– Кікбоксинг в Ужгороді та на Закарпатті в цілому переживає друге народження. У краї є перспективні хлопці, які виступають на турнірах.

– Розкажіть будь ласка про досягнення спортсменів СК “ІППОН” в нинішньому році.

– Враховуючи те, що набір наших спортсменів, дітей і дорослих ми почали в нинішньому році з 1 лютого, то цей рік можна назвати “становленням клубу”.

На сьогоднішній день в клубі вже займається близько 100 діточок і дорослих. Також у нас займається клуб художньої гімнастики.

З самими маленьким працює професійний тренер Артем Колечко, c більш старшими Олег Мартиненко і збірну клубу тренує Микола Наконечний і Я.

– У чому особливість CK “ІППОН”? Які цілі ставить перед собою Клуб?

– Для клубу першочерговим завданням є залучення молоді до систематичних занять спортом, відмова від наркоманії, алкоголізму. Наше завдання – виховати соціально-орієнтовану особистість. У нашому клубі займаються не тільки хлопці, а й дівчатка. Наприклад, Поліна Мухлиніна і ще кілька дівчат.

І хоча Я розумію, що чудес не буває і швидко піднятися на п’єдестал слави неможливо, але при всьому цьому спортсмени нашого клубу проклали на своєму шляху величезний міст і проробили значний пласт роботи за нинішній рік.

А саме: взяли участь у Чемпіонаті України серед молоді і в Чемпіонаті України серед дорослих, де, наприклад, непогано виступили майстер спорту Артур Слободанюк, кандидат майстри спорту, який завдяки своїм досягненням потрапив в Національну збірну України, Вадим Бабенко, який зайняв 1 місце серед кадетів на Чемпіонаті України, тим самим потрапивши в Національну збірну серед молоді.

“У серпні через відсутність фінансування не поїхав в Іспанію на Чемпіонат світу Вадим Бабенко. Але все ж ми провели три турніри в цьому році – обласні чемпіонати та кубки на нашій базі в яких брали участь спортсмени з усіх клубів області”, – резюмує Анатолій Перцев.

– Нам відомо, що нещодавно відбулися змагання в Словаччині, на яких вихованець СК “ІППОН” виграв золото для України. Розкажіть докладніше про змагання…

Буквально тиждень тому, 14 листопада, ми взяли участь на запрошення “Словацького Союзу кікбоксингу” президента Петера Онучека в шоу єдиноборств в місті Бардеев.

Від України було представлено всього два спортсмени – один з Рівного і один з Ужгорода, з клубу “ІППОН”. Брали участь спортсмени також з Польщі, Словаччини, Угорщини ну і ми з України. Всього було 16 боїв. Наш спортсмен Вадим Бабенко в розділі “кік-лайт” боксував зі словацьким суперником три раунди у ваговій категорії +69 кілограм. Де гідно провів всі бої і здобув перемогу над суперником. Хоча різниця у вазі була колосальною – 23 кілограми!

– Важко далася перемога, адже окрім великої різниці у вазі наш спортсмен був гостем в Словаччині?

– Я не скажу, що бій був легким для нашого спортсмена. Але вихованець нашої школи переміг чесно, за очками, за рахунок більш активної роботи і технічним ударам. Між іншим, всі судді були словаками і не дивлячись на те, що господарем і нашим суперником був словак, судили справедливо. За що я звичайно вдячний нашим слов’янським партнерам. До речі, спортсмен з Рівного також забрав золото.

Як повідомив сам спортсмен Вадим Бабенко, своїм успіхам він завдячує тренерам, які його готували: “Тренуватися і готуватися до змагань було не так легко. Ми серйозно готувалисяю. І готували мене кілька тренерів. Був готовий і фізично і технічно. Розуміли, що у місцевого спортсмена – підтримка трибун, і судді були словаками. Але ніхто нікому не допомагав. Готувалися посилено, знав слабкі сторони суперника, оскільки один раз я вже з ним кікбоксував. Зараз же переглядав відео, вивчав попередні помилки. Але мені потрібна була тільки перемога! У День змагань приїхали, зважились і в бій! “, – розповів Вадим.

– Які ще «бонуси» принесли наші спортсмени в загальноукраїнську національну кошик кікбоксингу? 

– Крім вищевказаних змагань, цього року спортсмени клубу «ІППОН» взяли участь у Кубку Європи в березні в Словаччині в місті Банська Бистриця, у квітні в Пряшеві у міжнародному турнірі “Katsudo open”; в квітні взяли участь у Кубку Європи в Польщі, в місті Криниця-Здруй; в травні в кубку світу класу «А» у місті Сегеді, що в Угорщині.

Практично всі спортсмени клубу гідно виступали впродовж усього року і займали виключно перші і другі місця.

Вже цієї осені ми взяли участь у Кубку України у Броварах і буквально в ці вихідні брали участь у турне в Виноградово, присвяченого річниці спортивного клубу «Спартак». Віковий ценз спортсменів від 7 до 15 років. Приїхали три команди з Ужгорода, а також по команда з Хуста і Виноградова.

Важливо відзначити, що в цьому році на запрошення Польської федерації кікбоксингу ми ще готуємося на змагання в Польщі, в місті Новий Сонч.

І вже буквально з 30 січня ми плануємо взяти участь у Пряшеві в “Katsudo open” 18-20 лютого.

– Що цікавого очікувати від клубу до Нового року, готуєте якісь сюрпризи?

– Однозначно! Закінчувати наш спортивний рік ми будемо “Кубком Св. Миколая” для самих маленьких, де всіх спортсменів чекає багато приємних сюрпризів. Але поки яких саме ми будемо тримати в таємниці. Змагання відбудуться в СК “ІППОН” 19 грудня. У розділі змагань дітей від 7 до 10 років “пойнт-фартинг” і від 10 до 13 “лайт-контакт”.

– Які змагання мають відбутися найближчим часом і які плани на майбутній 2016?

– Наступний рік буде таким: у нас вже підписані договори і вже 20 січня ми запрошені до Словаччини, в Пряшеві, де відбудуться міжнародні змагання.

І готуємося по українським календарем до Чемпіонат України серед молоді та серед дорослих. У травні візьмемо участь у Кубку Світу в Будапешті

Календар насичений і розслаблятися ніколи.

– Чи є в клубі свої традиції? Чим живе клуб крім тренувань?

– Ви знаєте, зараз наші традиції тільки формуються. Ми часто зустрічаємося з хлопцями після тренувань, п’ємо чай, обговорюємо минулі заняття. У нас дружні стосунки з усіма. Ми єдина команда.

Користуючись нагодою хотів би підкреслити, що наша мета полягає в тому, щоб сформувати потужну кікбоксерську силу в Закарпатській області.

1


, , , , , , , ,