На Закарпатті популярності набирає регбі (відео)

На Закарпатті поряд з традиційними видами спорту культивуються й дещо незвичні – такі, як американський футбол, регбі. Останнє, хоч і вважається олімпійським видом спорту, в нашій області активно почало прогресувати два роки тому, коли з’явився регбійний клуб «Корзо».

Другий рік тренер-ентузіаст Віктор Мельничук працює із закарпатськими спортсменами. Разом із Федором Шандором – відомим у краї туризмознавцем та завідучем кафедри туризму УжНУ – вони офіційно зареєстрували Федерацію Регбі Закарпаття та уже згаданий регбійний клуб «Корзо».

«У нас є зареєстровані офіційно федерація і регбійний клуб. Але це група однодумців, які займаються тим, що їм подобається. Зовсім недавно почали, немає ще сформованих традицій. Як кажуть спортсмени, текучка дуже велика ще. Вид спорту специфічний, вид спорту контактний, характерний, не всі залишаються. Нас зараз порядка 30 хлопців займається, і до десятка дівчат», — зазначає Віктор МЕЛЬНИЧУК, тренер

Регбі – це контакний вид спорту із овальним м’ячем, який має чимало підвидів. Зокрема: регбіліг, регбі-юніон, регбі-7, регбі-15… Між собою різняться правилами, нюансами, часом проведення гри, кількістю гравців на полі. Метою гри є приземлення м’яча у заліковому полі (місті) або ж забиття його ногою над перекладиною воріт у межах, позначених двома стійками.

«Це споріднені види спорту, дуже схожі, є невеличкі нюанси. Як будь-який серйозний вид спорту, має завжди кілька підвидів. Регбі-юніон також має регбі-7, регбіліг – регбі-9. І якщо ми в минулому році починали, програвали по 130:0, то в цьому році ми дали бій у регбі-юніон дуже серйозний. Якісь результати є, але про стабільність говорити ще дуже рано. Просто хлопці у нас ще дуже молоді. Часто грають не головою, а серцем. А хотілося би, щоб думали. Але це у нас ще попереду», — каже Віктор МЕЛЬНИЧУК, тренер

Однак, у регбі на Закарпатті грають не лише хлопці. Жіноча регбійна збірна уже встигла стати Чемпіонками у Вищій Лізі України із регбі-7 . Валерія Павлюк – студентка факультету здоров’я людини – займається цим видом спорту два роки. До того встигла пограти, у баскетбол, волейбол та… шахи. Однак, зізнається саме регбі одразу зацікавило. Зараз дівчина не лише гравець, а ще й боковий арбітр на регбійних змаганнях.

«Я займалася багатьма видами спорту, але не змогла знайти своє місце. На другому курсі, у вересні, тренер прийшов до нас на пару, оголосив, що набирають команду з регбі. І я зразу вирішила – все, йду. Це моє. У 2014 році ми приймали СуперЛігу та Кубок України. У цьому році ми двічі взяли участь у Кубку Західної України, Першість Західноукраїнської Асоціації регбі, були ще одні змагання у Льовові. І зараз вирушаємо в Одесу на молодіжний чемпіонат U-21 », — ділиться Валерія ПАВЛЮК, регбістка.

Закарпатські регбісти пишаються проведенням у краї міжнародних змагань – як от етапів Чемпіонату Європи. У одному із таких турнірів збірна України приймала Сербію, та святкувала перемогу у першій грі. А нещодавно РК «Корзо» привіз із Харкова бронзові нагороди Кубку України з регбіліг. У планах – розвивати цей вид спорту у краї, залучати до занять молодь та дітей.


, , , , , , ,