Загиблим воїнам АТО присвятили змагання з пішохідного туризму

7 листопада в Шахтинському лісі, що знаходиться на західній околиці Ужгороду, пройшли змагання гуртківців ЗЦТКЕСум з пішохідного туризму.

Головною метою їх була популяризація здорового способу життя і патріотичне виховання учнівської молоді – турнір був присвячений українським воїнам, що загинули захищаючи кордони України.

Серед 45 команд-учасниць, що представляли більшість регіонів Закарпаття, були й вихованці Мукачівського клубу спортивного орієнтування «Товариш» (тренери Ніна Рассчупкіна й Олександр Цепурдей).

–  Для нас головною метою цих стартів, думаю, було створення командного духу, – розповіла учениця ЗОШ №10 Ганна Солонець, – ми вперше прийняли участь у такому дійстві, і, вважаю, виступили непогано.

– Перед стартом нас проінструктував один із найкращих скелелазів Закарпаття Олег Коваль, – доповнив Ігор Прохоров, що навчається у ЗОШ №1, – І на особистому прикладі продемонстрував, як максимально швидко, і правильно впоратися з усіма завданнями. Після чого ми з азартом перейшли до їх виконання.

– Все проводилося у вигляді забігу по екстремальній смузі перешкод: спочатку піднялися на стрімку вершину, пройшли її  траверсом, спустилися, подолали за допомоги жердин заболочену ділянку, перебралися на навісній переправі на через глибокий яр, здолали інший по паралельним мотузкам. Така собі екстрим-траса, – пояснила гімназистка Ірина Розман, – Насправді ж все було «понарошку»: судді весь час контролювали дії учасників і при потребі надавали допомогу.

Серед більш майже 300 учасників мукачівці показали непогані результати (наше місто представляли чотири команди, що складалися з 6-ти учнів кожна) і командою зайняли 9-13 місця.

– Дані дистанції були доступні різним дітям: спортивним і неспортивним, ризикованим і обережним, впевненим у собі і тим, хто тільки вчиться ним бути. Ми настроювали своїх вихованців на грамотне проходження траси, а не боротьбу і змагання один з одним.
Навички, які школярі набувають на таких заходах, можуть стати в нагоді їм у реальному житті, а для когось, можливо, стануть частиною майбутньої професії, – зазначила Ніна Расчупкіна, один з тренерів «Товариша».

Цепурдей Олександр, Закарпаття Спортивне


, , , , , , , ,