Шацьких: Дуже хочу забити Шовковському

Нападаючий ужгородської “Говерли” Максим Шацьких розповів про свій можливий голевий рекорд в чемпіонаті України.

– Я не отримую великого насолоди від того, що кілька років буду кращим бомбардиром чемпіонатів України. Завдання кожного нападника – забивати голи. От і я виходжу на поле, щоб вразити ворота суперника. Про рекорди не думаю. Вони мене взагалі не цікавлять.

– Які голи ви забивали найчастіше?

– Мій хліб – в штрафному майданчику. Саме в цій зоні я найбільше зробив точних ударів. Іноді замикав простріли партнерів, часто тікав від захисників і виходив на побачення з воротарем. А ось головою забивав рідко. Я це визнаю.

– Останнім часом ви часто забиваєте зі штрафних ударів. Чи не так?

– Більшість своїх голів я забив у “Динамо”. У цій команді мене рідко підпускали до виконання стандартних положень. Цю місію брали на себе Валентин Белькевич, Олександр Хацкевич або Флорін Чернат. А в “Говерлі” мені довіряють штрафні удари, і я виправдовую цю довіру.

– Ви визнаєте, що володієте гольовим чуттям?

– Так, визнаю. Можливо, це – талант від природи. Але одного таланту мало, потрібна ще ретельна праця. Я залишаюся після тренувань, щоб відпрацювати удари з дальніх дистанцій, також покращую замикання прострілів. Без роботи не буває результативності.

– Найбільшу кількість м’ячів ви забили з 31-ї по 45-у хвилину і з 76-ї по 90-ю. Чим це можна пояснити?

– Однозначно відповісти на це питання неможливо. Можливо, захисники втрачають концентрацію і не грають до фінального свистка. Ну і, напевно, ближче до закінчення таймів я граю активніше. Чим менше часу до фінального свистка, тим більше бажання у нападника відзначитися. Особливо тоді, коли рахунок не влаштовує мою команду.

– Як на вашу результативність впливає фінансова криза, в якій опинилася команда?

– Неприємно, коли ти старанно працюєш, а тобі не видають зарплату. Але це не означає, що ти повинен виходити на поле і валяти дурня. На тебе дивляться глядачі, у тебе є певний імідж, тому ти повинен викладатися на всі 100.

Ви засмутили аж 60 воротарів. Чи знаєте ви, що найбільшою вашою жертвою є голкіпер “Металіста” Олександр Горяїнов, якому ви наколотили аж дев’ять м’ячів?

– Так, здогадувався, що найчастіше змушував витягати м’яч з воріт саме Горяїнова. В поєдинках з “Металістом” у мене виходило забивати м’ячі.

– У списку ваших жертв немає Шовковського. Ви плануєте змінити цю статистику?

– Так, буду старатися вже цього сезону. Ми скоро зустрінемося з “Динамо”. Природно, дуже хочу засмутити Шовковського.

Джерело