Вячеслав Грозний: Купівля “Говерли” – це чутки

Головний тренер ужгородців поділився думками, щодо чуток про можливий продаж “Говерли”, заборону трансферів та найближчого суперника закарпатської команди.

– Вячеславе Вікторовичу, в ЗМІ з’явилася інформація про можливий продаж “Говерли” німецьким інвесторам. Вам щось відомо з цього приводу?

– Насамперед, хотів би побачити зацікавлених покупців, гадаю й наше керівництво було би не проти того, щоб продати клуб. Мені здається, можливо, в когось напередодні місцевих виборів і було таке бажання, але далі чуток справа з місця так і не зрушилася. Якщо б хтось хотів купити клуб, то приїхав би до Ужгорода роздивився б інфраструктуру клубу, ознайомився б із проблемами, оцінив можливості для прогресу. Тим паче в клуба є чималі борги, які слід закрити, бо з такими хвостами навряд чи когось привабить нинішня “Говерла”. Не думаю, що в поточній економічній ситуації є люди, які хочуть вкладати кошти в футбольний клуб. Хоча певен, що на Україні є чимало багатих людей, які можуть спокійно інвестувати в розвиток футболу свої кошти, але ще раз повторюся держава повинна їх зацікавити в цьому, зробити для них певну мотивацію. Та й власникам клубів слід створити певні преференції через те, що вони інвестують в цей спорт великі кошти, щоб їм було цікаво вкладати в спортивну галузь.

– Що скажете про можливу заборону трансферів для “Говерли”?

– Щодо трансферів, то слід закрити ті проблеми по яких виникають питання. Впевнений, що зуміємо знайти спільну мову з гравцями й трансферна політика продовжиться. Переконаний, що цей чемпіонат зможуть дограти всі 14 клубів, про свою підтримку висловилася й Федерація футболу України, керівництво якої зробить все для того, щоб ніхто з учасників не залишив УПЛ. На останньому зібранні тренерів команд прем’єр-ліги, яке проходило в Будинку футболу під егідою ФФУ всі зійшлися на думці, що потрібно зберегти цю кількість команд, а потім і збільшити їх до 16, а то й 18 клубів. Розумію, що зараз українцям не до футболу, більшість мешканців виживають в складних умовах – виросли комунальні платежі, ціни на продукти, держава переживає надскладний період. Певен, що зможемо вистояти і на нас у майбутньому чекає стабільність, а з нею й розвиток вітчизняного футболу.

– Найближчий суперник нашої команди – луцька “Волинь”, тож як оцінюєте шанси нашої команди в цьому протистоянні?

– “Волинь”, “Говерла” та “Карпати” – три західноукраїнські команди на який тримається професійний футбол вищого рівня у цій частині країни. Луцька “Волинь” реально бореться за єврокубкові місця, вони мають все для цього – стабільні фінансування та склад команди. На відміну від нас, тренерський штаб лучан залучив досвідчених кваліфікованих гравців до свого складу – повернули Олега Герасим’юка, Вячеслава Шарпара, Сергія Кравченка, Сергія Політило, Олександра Кобахідзе, Володимира Польового.

У них дуже серйозний підбір гравців, які гідно виступають у всіх матчах. Найбільшої гостроти нам слід чекати під час виконання стандартів, на які підключаються всі високі футболісти. Звісно, оцінюючи нашу молоду недосвідчену команду “Волинь” – фаворит у цьому протистоянні. Хоча й наша молодь демонструє футбол пристойної якості. От, до прикладу, в останньому матчі з луганською “Зорею” мали багато гольових моментів: Михайло Сергійчук влучив у стійку, міг зрівняти рахунок у зустрічі Дмитро Хльобас, зі стандарту не влучив у ціль Олексій Савченко, неодноразово могли здійснити вихід віч-на-віч, але неправильно оцінили ситуацію, бракує нам везіння, досвіду.

Роман  Курах


, , , , , , , , , , , ,