Ознайомлення з командами фіналу з американського футболу

У матчі за Золото братимуть участь «Бандити» (Київ) та «Лісоруби» (Ужгород) — клуби з довгою історією і величезним досвідом. Команди будуть змагатись у Києві, на стадіоні «Спартак», 17 жовтня у суботу.

Один з найцікавіших та сильних суперників Київських Бандитів — Ужгородські Лісоруби.

Американський футбол в Ужгороді з’явився в кінці 90-х, а точніше — у 1998 році.

Заморський вид спорту прийшов до Ужгорода завдяки членам місіонерської організації «Християнство і спорт»: канадцеві Ренді Фрізену і росіянину Олександру Дмитрієву. Пізніше до них приєднався Віталій Фурсов. Для здійснення мети відкривається комерційна організація «Корнерстоун» (один з напрямів — платні заняття англійською мовою, як засіб для фінансування розвитку команди).

Вона і створила команду «Лісоруби» на базі студентів УжНУ (Ужгородського Національного Університету), якій вдалося отримати екіпіровку завдяки благодійній допомозі зі штату Огайо.

Свою першу гру «Лісоруби» зіграли 11-го вересня 1999-го року проти вінницьких «Вовків» на стадіоні спорткомплексу УжНУ.

У наступному 2000-му році команда «Лісорубів» приймає участь у своєму першому змаганні. Дебют ужгородців відбувся на турнірі «Донбас Арена Боул». Потім вже настала черга взяти участь у повноцінному чемпіонаті України.

У своєму першому сезоні «Лісоруби» здобули перші перемоги і зайняли за підсумками 5-е місце серед шести брали участь команд. У наступному сезоні команда змогла пробитися в призери, посівши 3-е місце в чемпіонаті, хоча тут не обійшлося без везіння (відмова ряду команд від участі у фінальних іграх).

У наступному сезоні Ужгород впевнено грає свої матчі в Західній конференції, але не бере участь у фінальному раунді. У 2003-му році в Ужгороді з’являється команда «Воїни», яку очолив Дмитрієв. 2003-й рік стає фактично останнім для «Лісорубів» в старій історії клубу. Відігравши «Донбас Арена Боул» і чемпіонат України, команда припиняє своє існування, а більшість гравців переходить до складу «Воїнів». Тим не менш, колишні гравці «Лісорубів» демонструють набутий досвід і навички на полях України та Угорщини, здобувши красиві і впевнені перемоги над сильними суперниками.

У 2008-му році з’являються перші чутки про відродження «Лісорубів». Команда грає товариський матч проти земляків «Воїнів», показуючи свій потенціал. У 2009-му році «Лісоруби» виграють у себе вдома кубок Ужгорода та заявляються на чемпіонат України як єдина команда, об’єднавши під своїми прапорами всіх кращих гравців Закарпаття.У цьому ж році «Лісоруби» стають переможцями відкритого чемпіонату України.

З 2010 року команда переживає повне омоложення кадрового резерву, в звязку з чим команда приймала участь тільки в першій лізі ЧУ.

«Ужгородські лісоруби» є учасниками, співорганізаторами багатьох акцій, подій, фестивалів у Закарпатті, а 26 січня 2013 року провели першу зустріч з аренаболу в спорткомплексі «Юність» – передає Закарпаття Спортивне з посиланням на  НФАФУ.

В 2015 році Лісоруби після тривалої перерви заявились в Вищу лігу Чемпіонату України з американського футболу та показали кращі результати серед команд учасниць.

Команда Бандити була заснована в 2008 році і на даний час має наступні досягнення:
— Бронзові призери Чемпіонату України 2011 року;
— Срібні призери чемпіонату України 2012 року;
— Володарі Кубка України 2012 і 2013,
— Чемпіони України 2013 і 2014;
— Володарі Кубка Києва 2014 року.
Гравці Бандитів складають кістяк національної збірної України з американського футболу.
Крім цього тренери та гравці команди входять в тренерський штаб збірної: координатор нападу Андрій Кравченко і тренер секондарі та спецкоманди Євген Сосновський.
Дуже потужний і досвідчений склад команди сам за себе говорить, що київські Бандити не відмовляться від Золота і переможного Кубка і цього року.


, , , , , , , , , , , ,