Грозний: Товариський матч ніколи не піде впорівняння з офіційною зустріччю

Головний тренер Говерли В’ячеслав Грозний поспілкувався з журналістами після матчу з Динамо (0:2).

– Ми реально розуміли, що цей матч досить серйозне випробування для наших молодих футболістів. Але з іншого боку, якщо клуб віддає своїх гравців в оренду, то, напевно, якраз і розраховує на те, що ці виконавці будуть отримувати якісну ігрову практику.

Вже не перший рік я говорю про те, що абсолютно нескладно прописати в регламенті пункт, який буде дозволяти всім орендованим футболістам грати в матчах проти своїх клубів. Після цього ніяких дискусій не буде. Вважаю, що команди, які зараз пропонують своїм орендованим футболістам таке право, роблять дуже правильно.

Адже це корисно, що молоді динамівці отримали сьогодні такий досвід. Коли вони ще зіграють проти київського “Динамо”? Хіба що, в рамках якогось спарингу. Але товариський матч ніколи не піде ні в яке порівняння з офіційною зустріччю.

Боявся, що сьогодні хлопці почнуть тягнути ковдру на себе, прагнучи сподобатися тренерському штабу “Динамо”, але цього не сталося. Інша справа, що вони трохи нервували. Я їм у перерві сказав: “Чого ви нервуєте, адже за результат відповідаю я? І я ж не кричу на вас. Не бійтеся грати у футбол”. У Прем’єр-лізі грають такі ж люди, просто тут треба швидше приймати рішення. Але хлопці все одно діяли з якоюсь боязню. Тут проблема в області психології, молоді гравці зіткнулися з новою для них планкою. Буяльський, Макаренко теж колись з цим стикалися, але подивіться, в яких футболістів вони виросли.

Звичайно, нам було складно сьогодні. Тим більше, що ми перед матчем випробовували кадрові втрати. Кутас і Цуріков пропускали гру через дискваліфікацію, а Хльобас зліг з високою температурою – лікарі підозрюють у нього вірусне захворювання, зараз він навіть ходити не може. Втім, навіть якби ці футболісти зіграли сьогодні, результат кардинально це б не змінило. Проблема в іншому: ніхто не хоче відбирати, всі хочуть грати на вільних м’ячах. Але ніхто в сьогоднішньому футболі цього не дозволить.

“Динамо” хочу привітати з перемогою і побажати успіху у всіх турнірах і, зокрема, в поєдинку Ліги чемпіонів з “Маккабі”. А наші гравці сьогодні отримали величезний, унікальний досвід, який можна отримати тільки в поєдинках з такими командами, як київське “Динамо” або донецький “Шахтар”. Це дуже хороша школа!

З цими гравцями цікаво працювати. Але потрібно терпіння і час. Хлопці вже зараз додають, це видно. У першу чергу, мова про Люльку, Лухтанова, Хльобаса. Втім, у кожного з наших молодих футболістів є задатки, треба просто набратися терпіння. Он, Бойко і Зозуля з “Дніпром” вийшли до фіналу Ліги Європи. Не можуть же всі заграти саме в “Динамо”, це просто неможливо.

– На 80-й хвилині в матчі виник епізод, коли у штрафному “Говерли” впав на газон Гонсалес. По-вашому чи був там пенальті?

– Чесно кажучи, я не бачив цього епізоду. Та й потім, 0:2 або 0:3 – вже не важливо. А взагалі, я прихильник того, щоб ми, тренери, мали можливість користуватися під час матчів електронними пристроями і бачити з їх допомогою повтори якихось спірних моментів. І якщо в якійсь ситуації був пенальті, то я з цим “айпадом” міг би просто підійти до четвертого арбітра і показати йому, що призначити одинадцятиметровий удар все-таки необхідно. А той вже у свою чергу повідомить про це головному арбітру.

Джерело


, , , , , , , , , ,