Грозний: У “Динамо” працюють розумні люди

Головний тренер “Говерли” В’ячеслав Грозний розповів про підготовку команди до матчу чемпіонату України проти “Динамо”.

– У мене прямо зараз починається тренування, але з поваги до вас я її трохи відкладу.

– У всіх на вустах новина про те, що всі динамівці “Говерли” гратимуть проти “Динамо”.

– Це було вирішено ще два місяці тому. Можу сказати, що з керівництвом “Динамо” і мені, і взагалі нашому клубу легко вирішувати питання, тому що там працюють розумні люди, які розуміють, для чого вони віддають гравців в оренду. Для того, щоб вони отримували ігрову практику. Якщо молоді футболісти з якихось причин поки не можуть конкурувати в “Динамо”, в “Шахтарі”, в “Дніпрі” і в інших командах їх віддають в оренду для того, щоб вони мали постійну ігрову практику. Це нормально.

Я вже багато років говорю і здивований, що досі в регламент не внесли один простий пункт: гравець заявлений за команду, має право грати у всіх матчах у її складі. Все. І ту тему не ялозили б. Інакше абсурдна ситуація вийде: “Шахтар” не дасть грати гравцям “Шахтаря”, “Динамо” не дасть грати гравцям “Динамо” … Навпаки, нормально!

Коли я тренував “Арсенал”, мені подобалася позиція дніпропетровського “Дніпра”: вони навпаки були зацікавлені, щоб орендні гравці грали, в тому числі, і проти “Дніпра”. Це дуже здорово! “Дніпро” і зараз дозволяє своїм футболістам “Волині” грати проти себе.

– Як вирішувалося питання з “Динамо”?

– З “Динамо” було два варіанти. Перший: ми не приїжджаємо в Київ, тому що у нас одні динамівці, тільки один футболіст орендований з “Шахтаря” – Гончар, і з “Карпат” – Сергійчук. Нам просто ніким було б грати в Києві. І нам зарахували б технічну поразку. Але це не потрібно “Динамо”! Такі виграші не потрібні топ-клубам. Другий варіант: грають всі. З керівництвом “Динамо” взагалі не було ніяких питань, це правильно.

Звичайно, Ребров дивиться всі матчі, але йому буде цікаво подивитися наших хлопців на тлі своїх футболістів, щоб вирішити, скільки часу їм ще потрібно, для того щоб зробити якісний прогрес. Хтось це швидко зробить, комусь потрібно значно більше часу. Але в кожному разі, за ці кілька місяців хлопці вже стали іншими. Це не тільки я кажу, це бачать усі. Вони стали відповідальніше, розуміють, що від них залежить результат матчу Прем’єр-ліги. Відповідальність непорівнянна! Навіть у першій команді “Динамо” виходити легше, там поруч Ярмоленко, Гусєв, Драгович, решта – грають, ти тільки не заважай. А тут саме від тебе результат залежить.

– Чи всі футболісти зможуть зіграти проти “Динамо”?

– Усі, крім капітана команди Цурікова, якому в минулій грі з “Чорноморцем” дали четверту жовту картку. Нізащо! І Кутаса, видаленого в тому ж матчі. До речі, він теж вихованець “Динамо”.

Звичайно, у нас дуже молоді хлопці. Той же Кузик навіть за “Динамо-2” не грав. Давайте не нагнітати. Які вони зірки? Вони просто здібні, талановиті хлопчаки, які дуже хочуть гідно виглядати. Я, правда, боюся, що вони вийдуть на поле не командою, а показувати Реброву, Суркісу і вболівальникам “Динамо” індивідуальні якості, що вони вже виросли до такого рівня, що їх взимку потрібно брати на збори “Динамо”. Я цього найбільше боюся, і хлопцям про це сказав. Але такий момент є. У тому ж матчі з “Чорноморцем” їм не потрібно керівництву одеситів щось доводити. Підспудно вони знають, що вони динамівці, вони знають, що прийшли в оренду для того, щоб повернутися в “Динамо”. Як Мякушко, як Буяльський, як Макаренко. Це нормальна ситуація.

Так, я боюся, що деякі можуть тягнути ковдру на себе. Але ще є сьогодні тренування і теорія. Увечері ми їдемо автобусом до Мукачево, звідки на поїзді вирушаємо до Києва, куди приїдемо в день гри. Ще в суботу буде теоретичне заняття, на якому будемо говорити і про цей момент. Тому що в минулому сезоні ми дуже багато давали простору і “Динамо”, і “Шахтарю”. І тому дуже багато пропустили.

– Але торік орендовані гравці не брали участь у матчах …

– Так, і для нас це було чревато, тому що вони грали ключові ролі. Але зате на Закарпатті побачили, як нам грати без орендованих гравців. Місцеві на мене досі ображаються, але мені це по барабану! Якщо немає місцевих гравців, що ще робити …

Джерело


, , , , , , , , , , , ,