Футболісти невизнаної у Європі автономії зіграють з командою із Закарпаття

У суботу, 16 серпня збірна футбольна команда невизнаної офіційною Румунією угорської автономії Секеїв вперше вийде на власне поле, де змагатиметься з командою із Закарпаття. Назва останньої не повідомляється.

Секейська збірна є членом міжнародної футбольної організації під назвою N.F.-Board, куди входять команди з автономій та невизнаних країн.

Секейська футбольна асоціація наголошує, що мова йде про аматорський та аполітичний спортивний захід. Про це заявив тренер Золтан Якоб, який є одночасно є головою організації Румунії з футзалу.

Створення Секейської угорської автономії на території Румунії активно підтримує офіційна Угорщина та праворадикальна партія “Йоббік”. Представник останніьої Бейла Ковач у 2013 році розмістив секейський прапор над власним офісом у місті Берегово (Закарпаття).

Однак влада Румунії не підтримує створення такої автономії на території країни і вважає це сепартизмом. МЗС Румунії повідомляє, що подібна адміністративно-територіальна одиниця не має під собою жодних конституційних та законних підстав. Варто відзначити, що угорці в Румунії складають 6,6% населення.

Джерело