На Закарпатті відбулися перші громадські обговорення спортивної сфери

За ініціативи начальника управління молоді та спорту Дениса Мана в Ужгороді відбулися перші громадські обговорення виконання програм з розвитку спорту в області.Участь в обговоренні взяли представники спортивних організацій, спортивних дитячих шкіл та керівники структурних підрозділів спорту райдержадміністрацій.
Відкрив захід голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, який окреслив пророблену роботу обласною радою в сфері спорту та запропонував спортивним функціонерам висловити свої запитання, зауваження та пропозиції.

«Що важливо, на відміну від інших областей країни нам вдалося зберегти всі дитячо-юнацькі спортивні школи. Також підтримано і спортивні товариства, які передано на місцеве фінансування. Рада найшла можливість виплачувати стипендії кращим спортсменам. Але як і загалом в країні, ситуація непроста і в цій галузі. Нам треба популяризувати спорт. Велику увагу маємо надавати дитячо-юнацькому спорту. Зважаючи на окупацію Криму, маємо можливість проводити всеукраїнські спортивні заходи саме на Закарпатті . Ресурс для цього в нас є», – вважає Володимир Чубірко.
Після спілкування голови ради та представників спорту можливість представити план роботи управління молоді та спорту мав його начальник Денис Ман.

«Ми хочемо сконцентрувати свою увагу на об’єднанні зусиль влади, спорту та бізнесу. Там, де ми не можемо будувати, треба хоча б зберегти те, що ми вже маємо. Важливим кроком, який ми робимо, – це прозорість і зрозумілий процес виділення коштів на види спорту. Ми вперше показали, яким видам спорту скільки виділено коштів з обласного бюджету. А зараз пропонуємо спільно з вами розробити пріоритети у фінансуванні, і вони мають враховувати кілька критеріїв: досягнення за попередній рік, масовість, якість, а також специфіка Закарпаття. Публічність в адмініструванні сфери спорту також повинна включати співпрацю зі ЗМІ. Ми таку співпрацю вже почали. Важливо також звернути увагу на брак кадрів у сфері спорту. Це вже питання освіти, і воно сьогодні судячи з тем, які піднімаються, теж стоїть гостро», – сказав під час обговорення Денис Ман.

Управління молоді та спорту підготувало презентацію, яка візуально відобразила фінансування спортивної сфери в Закарпатській області по районах, а також представила основні кроки, які сьогодні на порядку денному обласної влади у сфері спорту.
Закарпаття починає приймати чимало всеукраїнських спортивних заходів. Особливу увагу роботи управління в цьому ключі привертає стан спортивних об’єктів. Були презентовані найбільш болючі для краю потреби в таких об’єктах, зокрема для водних та зимових видів спорту. Хоча це далеко не весь перелік: уваги потребують легкоатлетичні доріжки, футбольні поля, волейбольні майданчики, зали для гімнастики тощо.
У своєрідному протоколі зустрічі, за словами начальника управління, зазначено 19 питань, на які найближчим часом буде реакція обласної влади. Такі зустрічі будуть продовжені, і вже під час наступної управління молоді та спорту буде готове дати невеликий звіт про пророблену роботу – повідомляють управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.

11193292_1621635261384651_9137177993174707013_n


, , , ,