Чемпіоном Закарпаття з шахів став Віктор Бунда

Цьогорічний чемпіонат Закарпатської області з класичних шахів серед чоловіків став певною мірою унікальним. Ще ніколи, починаючи з перших післявоєнних років, він не був настільки, мовити б, «обрізаним» і стислим.

Через тяжку політичну і економічну ситуацію в країні, обласна федерація прийняла непросте, але вимушене рішення провести головний турнір року не за чотири дні, як це було десятки попередніх років, а лише за два; і не в 9 турів, а у 7. Причина цілком зрозуміла: дорогі ціни на транспорт та проживання в готелі просто відсіяли би значну кількість шахістів з віддалених районів. Мінуси і плюси нововведення, мабуть, стануть предметом обговорення з боку любителів шахів та організаторів. Але два здобутки цьогорічного чемпіонату є безсумнівні: організаторам вдалося зберегти масовість та широке представництво районів.

За почесний титул найсильнішого шахіста Закарпаття боролися 43 спортсмени з Ужгорода, Мукачева, Берегівського, Виноградівського, Іршавського, Ужгородського, Великоберезнянського районів, навіть прибув десант з віддалених Тячева та Рахова. Змагання проходили 18-19 квітня в Ужгородському СЦД «Ювентус». Склад учасників виявився досить бойовим: міжнародний майстер, 17 кандидатів в майстри, серед них 5 екс-чемпіонів області.

Коротка дистанція в 7 турів зумовлювала фаворитів обирати рішучу, але водночас і обережну тактику, оскільки навіть одна поразка одразу перекреслювала усі надії на перемогу у турнірі. Саме ці спортивні звитяги найуспішніше міг продемонструвати головний фаворит змагання міжнародний майстер Віктор Бунда. 31-річний ужгородець рівно пройшов усю турнірну дистанцію, здобув 5 перемог, зробив дві нічиї і з високим результатом 6 очок з 7 можливих став цьогорічним чемпіоном Закарпаття.

Дивно, але Віктору протягом десятка останніх років ніяк не вдавалося виграти обласний чемпіонат, хоча він неодмінно знаходився у числі фаворитів. Якось, в колі друзів, він навіть напівсерйозно зауважив: якщо не виграє цей чемпіонат, то полишить шахи. Жарти-жартами, але примхлива шахова Фортуна, мабуть, вирішила більше не спокушати одного зі своїх відданих рицарів і віддячилася йому чемпіонським титулом. Вітаємо Віктора Бунду з підкоренням чемпіонської висоти!

Вкотре нев’янучу майстерність продемонстрував у турнірі 67-річний ветеран Володимир Рижонков, який з 5,5 очка посів друге місце, випередивши за коефіцієнтом ще одного з фаворитів Юрія Ісака. Усі три призери чемпіонату нагороджені грамотами, медалями та грошовими призами, які забезпечила обласна шахова федерація на чолі з Юрієм Мошаком.

Організатори змагання щиро вдячні керівнику студентського центру «Ювентус» Мар’яні Баран за комфортні умови, створені для провідних спортсменів краю. І ще одна цікава деталь. Два роки тому чемпіонат області проходив в обласному центрі, і усі три призові місця посіли ужгородці. Торік головний турнір відбувся в Мукачеві, і до чільної трійки вже увійшли самі мукачівці. Цього року ситуація знову повторилася – п’єдестал увесь ужгородський. От і не вір після цього вислову, що вдома, мовляв, і рідні стіни допомагають!

10393905_1618695195011991_183490652843649364_n

Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА


, , , ,