Міжнародний баскетбольний турнір серед ветеранських команд пройшов у Мукачеві

 

Протягом трьох днів в старовинному місті Мукачево проходив міжнародний баскетбольний турнір серед ветеранських команд. Змагання проходило з ініціативи Мукачівського міського баскетбольного клубу ветеранів «Імпульс» при підтримці відділу молоді та спорту Мукачівського міськвиконкому. В цьому престижному турнірі, який проводиться восьмий рік в нашому місті і шостий як міжнародний, прийняло участь 12 команд (6 жіночих та 6 чоловічих) із Латвії, Словаччини та України. На урочистому відкритті турніру учасників привітали заступник міського голови Михайло Лабош, представники асоціації ветеранів баскетболу України та організатори ветеранського турніру. На баскетбольному майданчику Мукачівського СОК ДЮСШ в чотирьох підгрупах йшла запекла боротьба за право грати у фінальних іграх цього турніру. У чоловічій підгрупі це право здобули господарі майданчику, які переграли команди із Дрогобича та Риги з рахунком 46:43 та 58:36 відповідно і київська команда, яка переграла житомирчан (46:29) та словацьких ветеранів із м.Прешова (47:29). В цьому драматичному поєдинку перемогу з рахунком 50:42 здобули столичні спортсмени завдяки результативній грі Ігоря Кочергіна (21 очки), у господарів краще всіх зіграв Сергій Фельбаба (16 очок ). Третє місце в запеклій боротьбі на останніх секундах гри проти команд Дрогобича виборола команда «Тонус» із Житомира (55:57).

В жіночій групі теж фінальна гра відбулася між представниками Києва та Мукачева. До цього фіналу київлянки «розібралися» з баскетболістками з м.Кошице (40:17) та другою командою господарів (41:31), а команда «Карпатські ведмедиці» перемогли одеситок та словацьку команду із м.Прешова- 50:43 та 64:27. В основному поєдинку змагань київська команда «Ледіс-Легіон» за рахунок вдалої боротьби під обома щитами та результативної гри Олени Тетерук перемогла мукачівок з рахунком 41:32. Третю позицію виборола друга мукачівська команда, яка за бронзові нагороди з результатом 47:33 перемогла ветеранів баскетболу з Одеси.

Протягом всього турніру команди зіграли 18 поєдинків і набрали 1468 очок (831-чоловіки, 637-жінки).Більше всього очок в ході змагань у чоловіків набрала команда із Дрогобича -157, у жінок – «Карпатські ведмедиці» – 146. Найбільш результативними іграми стали у чоловіків Рига-Дрогобич -58:59 (117 очок), у жінок «Карпатські ведмедиці» – Одеса- 50:43 (93оч.).

Більше всього набраних очок в одному періоді було набрано у чоловіків в грі Рига-Дрогобич -42 ( 20:22), у жінок «Кар.вед.»-Одеса -31 (17:14). Результативними гравцями в одній грі стали у чоловіків Ігор Сарженюк -26 очок (м.Рига), у жінок –Олена Тетерук -24 очка (м.Київ).

Під час усіх 18 ігор гравці закинули 107 м*ячів з трьохочкової зони (чоловіки-68,жінки-39). Більше всього дальних кидків було реалізовано у чоловіків в грі Рига-Дрогобич – 15 а у жінок в грі між «Кар.вед.» – Прешов – 12. Більше таких кидків під час змагань вдалися у чоловіків Сергію Самойлику – 13 (Дрогобич), у жінок Ользі Продан -8 (Мукачево).

Позитивний баланс закинутих та пропущених м*ячів у чоловіків +43 (Київ), у жінок+42 (Київ).Самий кращий захист у переможців турніру у чоловіків (100 очок),у жінок – (80 очок). Кращими «снайперами» турніру стали Сергій Самойлик -62 очка (Дрогобич) та Олена Тетерук – 57 очка (Київ).

453 фоли отримали гравці від суддів за порушення правил гри проти своїх супротивників . Більше всього таких порушень у чоловіків – 46 (м.Прешов), у жінок – 38(Одеса). А самими коректними та дисциплінованими командами на турнірі були визнані у чоловіків –Рига (37 фолів), у жінок – команда із Кошице (23 фола).

В ході підведення підсумків турніру на святковій вечері організаторами змагання були вручені кращим командам та гравцям спеціальні призи, сувеніри та грамоти. Цей турнір перший проведений ветеранами клубу «Імпульс» у новому спортивному році і один із підготовчих етапів наших українських команд к чемпіонату світу, який пройде в цьому році в США. За час перебування в нашому місті, ветерани баскетболу ознайомились з історичними та пам*ятними місцями нашого краю, відпочили на гірських трасах і, безумовно, відвідали фестиваль «Червене вино».

Хочеться висловити щиру подяку ветеранам клубу «Імпульс» Ериці Катц, Ользі Продан, Тетяні Кобзар, Любові Чурі, Сергію Фельбабі, Віктору Кваші та іншим «імпульсівцям» за велику роботу по підготовці та проведенню цього спортивного заходу. Велике Вам спасибі!

  Голова ММБКВ «Імпульс» Віталій Бібік

4 3