У змаганнях зі спортивного орієнтування в Ужгороді взяли участь спортсмени віком від 9 до 45 років

21 грудня в центрі Ужгорода стартували традиційні змагання Закарпатського центру туризму краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді “Кубок Святого Миколая – 2014” зі спортивного орієнтування.

часниками змагань стали більше 100 спортсменів з області. На змагання виступали гуртківці Закарпатського центру туризму, представники Іршавської станції юних туристів, Перечинської школи інтернат, ОДЮСШ Інвалідів, Ужгородського району с. Кам’яниця, місто Ужгород, Мукачево, Вінниці та Черкас. Вік наймолодших – 9 років, а найстаршої учасниці – 45 років.

Орієнтування ще називають «шляхом до невидимої мети» – учасник має не лише швидко подолати свій маршрут, але й зробити обов’язкову позначку на кількох контрольних пунктах (КП), що позначені на карті (дальність маршруту і кількість контрольних пунктів залежить від віку і кваліфікації спортсмена).

Спілкуючись з ужгородцями, які спостерігали перебіг змагань у неділю, ми дуже багатьом пояснювали, в чому ж саме полягають особливості цього чудового демократичного виду спорту. Згадайте дитинство і «пошук скарбів» у дворах – теперішні «КВЕСТИ», які так полюбляє наша молодь – це теж прототипи орієнтування.

Старше покоління пам’ятає, що раніше контрольні пункти мали звичайні картки з кольо-ровими олівцями, математични-ми прикладами або малюнками, пізніше їх замінили на компостери. А тепер технології зробили процедуру позначки на КП максимально зручною – у кожного учасника є електронний чіп, а на контрольних пунктах – міні- станції, які одразу передають сигнал на центральний комп’ютер. Отже, спортсмен одразу після фінішу має повну інформацію – за який проміжок часу він «узяв» той чи інший КП, чи не пропустив на дистанції і потім, разом із тренером, робить детальний аналіз досягнень і помилок.

Як вид спорту орієнтування має безліч позитивних чинників: по-перше, команда міста, області об’єднує в собі всі вікові категорії і просто чудово було бачити в лісовому таборі групи однодумців, де є повага до старших, де кожен підтримує один одного незалежно від того, хто ти – новачок, відомий чемпіон чи ветеран. А скільки хороших емоцій приносить зустріч з іншими командами! Лише на дистанції спортсмени сприймаються суперниками, а за фінішною лінією – це добрі й надійні друзі. Обмін думками, досвідом, мрії та плани на майбутнє об’єднують усіх учасників в одну велику родину. І до того ж, діти змалку вчаться берегти природу, краще засвоюють географію і навряд чи заблукають у лісі (що досить суттєво допомагає хлопцям, які обирають для себе військову кар’єру).

Нагородження переможців та призерів змагань відбулося 21 грудня на території Лінгвістичної гімназій м. Ужгорода. Учасники змагались на спринтерській дистанції орієнтування за вибором, де кожному учаснику на старті видавалась карта центральної пішохідної частини міста Ужгорода на якій було намальовано 22 контрольних пунктів з яких спортсмени повинні були відмітити КП в залежності від віку (групи, учасника):

Серед хлопців до 10 років на п‘єдестал піднялись: перший Вішколц Валентин-Крістіан ( учень ЗОШ №2 м. Ужгорода, КСО «Максимум»), другий – Лелітка Михайло (Іршавська райСЮТур), третій – Йовбак Максим (Перечинський Інтернат тренер Назаренко П.М.).

Серед хлопців до 12 років  першим фінішував Дупляк Степан ( ЗОШ №5 м. Ужгорода, тренер – Аврамчук В.Б.), другим – Піняшко Юрій ( ЮТК ЗОШ №20 м. Ужгорода, тренер – Туцканюк Х.Р.), третім – Дирда Михайло Перечинський Інтернат, тренер Назаренко П.М.)

Серед хлопців до 14 років – І місце виборов Манцулич Володимир            (Кам‘яницька ЗОШ І –ІІІ ст., тренер – Сергій Готра), ІІ місце виборов Боднар Олег, третє місце зайняв Осійський Мар’ян обоє вихованці (Іршавської райСЮТур).

Серед хлопців до 16 років: перший Паламарчук Станіслав (КСО «Максимум»), ІІ місце –  Балога Михайло та третій – Сірохман Роман обоє вихованці (Кам‘яницької ЗОШ І –ІІІ ст., тренер – Сергій Готра).

У дорослій групі Ч-21 впевнену перемогу здобув представник ОДЮСШІ Мирзанич Петро, другим став Слотін Артем з м. Черкаси третім Малетич Віктор з Ужгорода.

Серед дівчат до 10 років на п‘єдестал піднялись: перша Марків Анастасія (Іршавська райСЮТур), другою – Мицьо Тетяна з Ужгороду  третьою – Попович Мирослава (Перечинський Інтернат тренер Назаренко П.М.).

Серед дівчат до 12 років: І місце – Базюк Андріяна ( ЗОШ №5 м. Ужгорода тренер – Аврамчук В.Б.), ІІ місце – Штефко Юлія, ІІІ місце – Ференці Юлія обоє вихованці (Іршавської райСЮТур).

Серед дівчат до 14 років: перша – Бобер Крістіна (Кам‘яницької ЗОШ І –ІІІ ст., тренер – Сергій Готра), друга – Гуснай Вероніка,  третя – Іванюк Аліна обоє представниці (КСО «Максимум).

Серед дівчат до 16 років: на п‘єдестал піднялись І місце Ряска Анюта , ІІ місце Осійська Владимира, обоє вихованці (Іршавської райСЮТур).

У дорослій групі Ж-21 перемогу святкувала Янчук Юлія з Вінниці другою стала Калинич Вікторія представниця ОДЮСШ Інвалідів, третьою Шмітко Каріна (КСО «Максиму»).

Переможці були нагороджені грамотами та медалями Закарпатського центру туризму (директор – Володимир Чепа) та солодкими подарунками від Святого Миколая. А переможці в кожній з груп, були нагороджені  запрошеннями в кінокомплекс «ДОМІОН».

Головний суддя Георгій Фечо та організатор змагань Закарпатський центр туризму щиро дякує за допомогу у проведені змагань мерію міста, директора Лінгвістичної гімназії м. Ужгорода  Попович Л.П. та дирекції Кінокомплексу «ДОМІОН».