Теніс на Закарпатті вважається одним із найпопулярніших видів спорту

Закарпаття здавна вважається одним із провідних регіонів України в розвитку тенісу. Наш край ще в радянський період прославили відомі майстри ракетки — Йосип Гагер та Михайло Мозер, які були неодноразовими призерами та переможцями чемпіонатів СРСР.

Традиції славних попередників і нині продовжують розвиватися в нашому обласному центрі. Зокрема, азам тенісу навчають в обласній дитячо-юнацькій спортивній школі. Про розвиток цього виду спорту, про здобутки і найближчі змагання — в інтерв’ю зі старшим тренером-викладачем відділення тенісу Ужгородської ОДЮСШ Русланою Дичкою.
Наскільки популярним є сьогодні теніс порівняно з іншими видами спорту?
– Вже так історично склалося, що теніс на Закарпатті, без перебільшення, вважається одним із найпопулярніших у спорті. Зокрема, в нашому відділенні тренується 140 вихованців шкільного віку під орудою п’ятьох досвідчених тренерів. Наші тенісисти Олександр Дупин та Тетяна Дичка входять до десятки найкращих юних спортсменів України. А нещодавно Анастасія Самойлова виконала нормативи кандидата в майстри спорту України з тенісу. Серед наших учнів є переможці та призери всеукраїнських та міжнародних рейтингових турнірів.
Пані Руслано, як загалом розвивається теніс на Закарпатті?
– Окрім нашого відділення, в краї ефективно працює відділення тенісу Тячівської ДЮСШ, де тренується перспективна юнь. Є хороші тенісисти в Мукачеві, але ці міста потребують розвитку відповідної інфраструктури. Звісно, нам важко конкурувати, скажімо, як з Києвом, де працює спеціалізована тенісна академія.
Великий теніс здавна вважається елітним спортом. Чи можуть собі дозволити пересічні закарпатські родини віддати своє чадо в секцію тенісу?
– Спорт потребує певних матеріальних витрат. Не думаю, що теніс – занадто дорогий вид спорту. Наші найуспішніші тенісисти отримують фінансування на поїздки на офіційні змагання від департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації. Самому ж спортсмену належить сплатити лише щорічний внесок до Федерації тенісу України для виготовлення ліцензії та внесок на участь у змаганнях. Початківцям, які лише пробують себе в тенісі, видаємо власний інвентар.
Інфраструктура ОДЮСШ дозволяє ефективно працювати з дітьми?
– Поруч зі спорткомплексом «Юність» маємо вісім кортів для тренувань. Але взимку займаємося  лише в одному пристосованому залі. Тож у цей період мусимо обмежувати тренування через його завантаженість.
До яких найближчих змагань готуєте своїх підопічних?
– Уже через місяць (з 8 по 14 грудня) в Ужгороді пройде Всеукраїнський юнацький тенісний турнір І категорії «Ужгород оупен», на якому виступлять юнаки та дівчата в трьох вікових категоріях – до 12, 14 та 18 років. У цих змаганнях боротимуться найсильніші юні тенісисти країни, тож саме до них ретельно готуємо провідних вихованців нашої ОДЮСШ.
Роман СЕНИШИН