Ставати футбольною Меккою країни…

Буремні події на Півдні та Сході держави призвели до того, що суттєва частина матеріально технічної бази вітчизняного спорту залишилася недоступною. Відтак погляди багатьох функціонерів і загалом фахівців галузі були спрямовані на Закарпаття.

Справді, загалом спокійний регіон із чудовими природно-кліматичними умовами й зручним географічним розташуванням на руку багатьом спортсменам. І до Європи близько, де відбувається значна частина змагань, і загалом через сусідні країни відкривається шлях у широкий світ. Цією ситуацією повинен скористатися й футбол Закарпаття. Притому не чекаючи на зовнішні стимули, а діючи на випередження, завдяки власній ініціативі та з проекцією на не лише загальнодержавні, а й крайові інтереси. І потрібно сказати, що в цьому плані рух уперед є. Він помітний. Особливо щодо відродження самого футболу в краї, а не тільки з розрахунку, що до нас на збори та змагання приїжджатимуть різні команди й таким чином поповнюватимуть ще й бюджет області.

Зокрема, відчутний поступ у створенні великих штучних полів. Для відродження юнацького футболу реформовано ДЮФЛ Закарпаття, запроваджено два важливі, якісно нові дитячо-юнацькі турніри – на честь Андрія Гаваші й Кубок Закарпатія, реалізуються проекти зі створення футбольних академій. Зроблено кроки по створенню команди майстрів. Важливо, щоб ініціативи Федерації футболу, обласної влади підтримували, окрім спонсорів і меценатів, органи на місцях, шукали грантової та депутатської підтримки на найвищому рівні. Ні, тоді ми не станемо футбольною Меккою України. До неї надто далеко, але будемо потроху нею ставати.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ


', __( ', ', 'colormag' ), '' ); if ( $tags_list ) echo $tags_list; ?>