Ужгородські баскетболісти вибороли бронзу Міжнародного турніру в Угорщині

В угорському місті Копошвар відбувся 13-ий Міжнародний спортивний фестиваль. Учасники з понад 30 країн приїхали до невеличкого угорського містечка. Юні закарпатські баскетболісти уже вчетверте беруть учать у турнірі, цього разу змагалися у двох молодших категоріях – серед 12-річних та 14-річних спортсменів.

Олександр ЗУБКОВСЬКИЙ, тренер БК «Ужгород», голова Федерації баскетболу Закарпаття

У фестивалі було більше 30 країн, 5 тисяч учасників. Це не тільки баскетбольний фестиваль, здебільшого були футбольні команди, але й баскетбольних було багато також. Були Естонія, Білорусія, Україна, Угорщина, Ірландія. Було багато цього року українських команд. Двоє наших лідерів захворіли і не змогли поїхати, без лідерів старшими тяжко було. Прийшлося добавляти молодшими, так ми упустили нагороди вищого ґатунку у молодших і програли у півфіналі старшими.

У категорії наймолодших – юнаків 2005 року народження — ужгородські баскетболісти змогли завоювати бронзові нагороди, лише трохи поступилися також українським командам, зокрема спортсменам із Києва.

Семен СЕМАК, баскетболіст, бронзовий призер турніру в Угорщині

Спочатку було легко, бо були прості суперники. А потім пішли складнощі. Кожен день ми мали по три гри, втомлювалися, і не мали сил, щоб виграти. Спочатку ми програвали, потім пішли у відрив, але у мене сталася травма, і я сів на лавицю. У підсумку ми програли на 4 очки. Мені здається, що це мій спорт, бо я вже багато видів спорту перепробував, і найбільше мені сподобався саме баскетбол.

У категорії юнаків 2003 року народження закарпатці фінішували п’ятими. При тому, що в основі команди грали молодші спортсмени і лише двоє 14-річних баскетболістів, адже лідери команди через хворобу змушені були пропустити турнір. У чвертьфіналі ужгородці лише п’ятьма балами поступилися баскетболістам із Вінниці. Втім, прикра поразка – найкращий стимул для ще більш наполегливих тренувань.

Олександр ВАРГА, баскетболіст, капітан команди U14

Було одинадцять команд, поділених на дві підгрупи, із них 8 команд було українських. Перший матч став для нас найскладнішим – суперник київський «Тайваз» для нас завжди непростий, ми програли їм – «пролетіли» їм мінус 60. Але ми боролися, хлопці побачили суперника, ми отримали масу задоволення. Усім сподобалося. Буду готуватися, можливо, вдасться з тренерами за першу лігу пограти, працюватиму над удосконаленням своєї фізичної форми.

Наразі закарпатські баскетболісти вирушають на навчально-тренувальний збір у Кострино, де усі вікові категорії як найменших, так і дорослих, підтягуватимуть загальну фізичну підготовку, працюватимуть над тактикою та стратегією гри. І уже у вересні наші команди розпочнуть боротьбу у рамках  регулярного Чемпіонату України. Крім того, закарпатці продовжать тренування на майданчику та у залі «Юності», а також запрошують охочих юнаків до занять баскетболом.

Ужінформ


, , , , , , , , , , ,