Велоперегони в Криму, які намагається вкрасти Росія, можуть провести на Закарпатті

Федерація велосипедного спорту України (ФВС) звернулася до Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) з проханням розібратися в ситуації з проведенням ялтинських велоперегонів FreeRate DH (даунхіл – швидкісний спуск велосипедами), яку Федерація велоспорту Криму, створена в квітні під егідою Російської Федерації, зареєструвала в міжнародному календарі на 2015 рік як російські перегони.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив віце-президент ФВС України Олександр Башенко.

“Цей акт в Українській федерації велоспорту розглядають як крадіжку українських велоперегонів. Ця  подія виходить за межі спортивної і є суто політичною, оскільки перегони два роки проводилися під егідою нашої федерації”, – сказав Башенко.

Попри те, що Міжнародний союз велосипедистів уже зареєстрував перегони в міжнародному календарі, Башенко впевнений, що компроміс у цій ситуації буде знайдено. “Ніхто велоперегони не віддасть. І сказати, що з нами не рахуватимуться, ніяк не можна. UCI розглядатиме цю справу ще десь місяць. У разі, якщо Міжнародний союз велосипедистів визнає перегони. російськими, Федерація велосипедного спорту України звертатиметься тоді вже до Міжнародного арбітражного суду. І вже домагатиметься того, аби перегони виключили з міжнародного календаря”, – заявив Башенко.

Він зазначив, що в Міжнародному союзі велосипедистів поки стверджують, що включили велоперегони до міжнародного календаря на 2015 рік як російські перегони через технічну помилку. “Справа у тому, що в Тульській області Росії теж є своя Ялта, яка, поза всяким сумнівом, знаходиться на російській території. Саме тому чиновники з UCI, детально не перевіривши інформацію, подану з Криму, включили перегони до свого календаря як російські. Таким чином, у календарі UCI на 2015 рік присутні міжнародні перегони, які, з правової точки зору, не можуть там знаходитися”, – сказав Башенко.

В Україні, за його словами, ці змагання, окрім Криму, можна проводити ще в Закарпатті або Буковелі, але цей варіант федерація поки що не розглядала. “Поки Крим окупований РФ, проведення даунхілу можливе лише в Закарпатті або Буковелі. Зокрема, у Закарпатті, яке межує з трьома європейськими країнами, для цього є транспортна розв’язка та інфраструктура. Ми розглянемо й цей варіант, якщо організатор FreeRate DH Ольга Пернацька, яка також є комісаром UCI, на нього погодиться”, – підкреслив  Башенко.

FreeRate DH щороку проходила на схилах гори Ай-Петрі в районі селищ Гаспра і Кореїз. До міжнародного календаря професійних статусних перегонів захід включено з 2013 року.