Закарпатка Надія Дьолог привезла командне срібло з етапу Кубка світу у Варшаві

У столиці Польщі Варшаві відбувся черговий етап Кубка світу з фехтування на візках — Szabla Kilińskiego.

У складі національної збірної України виступали і двоє ужгородців — Максим Магула та Надія Дьолог (тренери – Емілія Мадяр-Фазекаш, Оксана Рапинець). Змагаються наші спортсмени на двох видах зброї: Максим — у чоловічій категорії «А» на шпазі та рапірі, Надія — у жіночій категорії «В» на рапірі та шаблі. Цього разу в індивідуальній першості Максим у обох видах зброї став одним із 25-ти найсильніших.

Максим МАГУЛА, закарпатський фехтувальник на візках

У Варшаві були дуже складні змагання, багато учасників приїхали з різних країн світу. Зокрема, з Китаю, з Росії. Оскільки з ними не зустрічалися довго, то важко було адаптуватися під них. Тому так трохи не вийшло, плюс багато було нюансів зі здоров’ям. Руку травмував у перший день на рапірі. Суперники усі ростуть, усі важкі мені зустрічалися.

Надія Дьолог в індивідуальному заліку стала 12-ою у рапірних змаганнях, а от у шаблі змогла потрапити до ТОП-8 кращих фехтувальниць (це дало змогу закарпатці виступати у командній першості). У шабельних змаганнях серед команд жінок Надія Дьолог разом із Євгенією Бреус, Наталією Моркович та Тетяною Позняк спочатку у напруженій боротьбі перемогли француженок — 45:42, потім впевнено здолали італійок — 45:30, і поступилися лише Китаю — 33:45. Тож, наші дівчата отримали високі срібні нагороди.

Надія ДЬОЛОГ, срібна призерка етапу Кубка світу

Зважаючи на кількість учасників і країн, я показала хороший результат. Тепер буду знати, над чим працювати для наступних важливих стартів. А у команді ти відповідаєш за усіх – відповідальність набагато більша. І до цього треба звикати. Якщо ти десь зробив помилку, іншим треба її виправляти. Насправді я пережила такий стрес. Але у нас дуже сильна команда, дівчата дуже добре фехтують, ми маємо срібло. Але на Чемпіонаті світу має бути золото, бо жіноча шабельна команда іде першою у рейтингу.

Загалом же українські фехтувальники на візках на етапі у Варшаві завоювали 6 комплектів медалей. Після повернення на Закарпаття, наші спортсмени продовжують тренуватися. Наразі готуються до навчально-тренувальних зборів та відпрацьовують фехтувальні тактики.

Емілія МАДЯР-ФАЗЕКАШ, тренер «Інваспорту»

У нас зараз трошки є часу до змагань, у міжнародних є певна пауза, це був останній до Чемпіонату світу. У жовтні буде Чемпіонат України, До того ще двоє зборів. Зараз працюємо над вдосконаленням мілких технічних деталей, де є прогалини (аналізуючи виступ у Польщі). На силову підготовку, загальний розвиток, плавання.

Восени на наших фехтувальників на візках очікує українська першість, а потім головні старти року — Чемпіонат світу, який відбудеться у столиці Італії у Римі з 6 до 12 листопада.