У Мукачеві нагородили переможців міжнародного шахового фестивалю

У Мукачеві завершився вже традиційний XI Міжнародний шаховий фестиваль “Мукачівське літо – 2017”.

У фестивалі взяли участь 385 учасників з 7 країн, а саме України, Білорусі, Азербайджану, Угорщини, Словаччини, Туреччини та Швеції.

— Приємно, що до нас приїхали учасники з усіх 24 областей, крім Криму, і це дуже приємно. Навіть з Донецька, Луганська приїжджають сюди за 3 тисячі кілометрів і забирають призи. Все таки, не дарма ми це робимо, – розповів організатор фестивалю та очільник дитячої шахової школи, шахового клубу «32х64» Олександр Федів.

Було 4 турніри в рамках фестивалю, 2 турніри дорослих та 2 дитячих. Перші турніри були поділені до 12 років і до 16. Приємно, що у турнірі  до 12 років переміг вихованець Мукачівського шахового клубу Вадим Петровський, абсолютний чемпіон, який переміг як у минулому році так і тепер.

Турніри Б, А — це були дорослі. Б — для любителів, А — напівпрофесійні шахісти, гросмейстери. Головним арбітром був Микола Кей, випускник мукачівської шахової школи.

Шахісти ділячись враженнями заявляють, що це найкращий шаховий фестиваль у країні.

— Популяризація шахмат у Закарпатській області на дуже високому рівні. По не олімпійським видам ми одна кращих федерацій області. У нас є лише 28 обласних закладів. У Мукачеві проводяться багато турнірів, які проводяться не нижче обласного рівня. Але Мукачівське літо все переплюнуло, – розповів президент федерації шахів Закарпатської області Юрій Мошак.

Нагадаємо, цьогоріч  гарантований призовий фонд фестивалю було збільшено до 100 тисяч гривень. Вручити нагороди та привітати учасників змагань прийшов і заступник мера Мукачева Олександр Галай.

Отже, найсильнішими переможцями цьогорічного фестивалю у групі професіоналів стали:

І місце: Сівук Віталій — Миколаївська область
ІІ місце: Ветошко Владимир — Львівська область
ІІІ місце: Матвіішен Віток — Вінницька область


, , , , , , , , , , ,