«Футбол без кордонів»: ФФЗ обговорила новий проект з Румунією

Румунська делегація приїхала на Закарпаття з дводенним візитом, аби обговорити транскордонний футбольний проект.

20–21 квітня делегація з Бая-Маре повіту Марамуреш (Румунія) здійснила робочий візит на Закарпаття у рамках проекту про транскордонне співробітництво двох країн.

Першого дня у мукачівському Будинку футболу відбувся семінар футбольних арбітрів під час якого екс-арбітр ФІФА, радник міністра спорту Румунії Крістіан Балаж давав різноманітні пояснення щодо правил гри футбол та нововведення до них.

Зустріч розпочав голова ФФЗ Іван Дуран, який зазначив, що пан Балаж приїхав на Закарпаття із метою обговорити майбутній план будівництва стандартного футбольного поля зі штучним трав’яним покриттям. Орієнтовно, зведуть його на території с. Біла Церква (Рахівський район).

У рамках семінару екс-арбітр ФІФА Крістіан Балаж та арбітр ФІФА Золтан Шекелі та заступник комітету арбітрів ФФЗ Ярослав Козик обговорили рішення арбітрів в останніх кубкових матчах Закарпаття. Зокрема детально розібрали спірні моменти під час першого півфінального матчу «Минай» – «Ужгород». Румунський фахівець разом із присутніми арбітрами під час детального аналізу відеоматеріалів переконалися в правильності рішень судді. Були проаналізовані також рішення рефері в у кубкових поєдинках 1/4 фіналу «Середнє» – «Оболонь» та «Ужгород» – ФК «Ф.Медвідя» та інші.

Далі помічник К.Балажа розглянув ще кілька епізодів європейського футболу і спільно з закарпатськими рефері розібрав дії арбітрів.

Наприкінці зустрічі арбітри та асистенти арбітрів ФФЗ отримали нову форму.

А 21 квітня в прес-центрі Закарпатської ОДА українська та румунські сторони зустрілися у рамках прес-конференції «Футбол без кордонів», аби детальніше поговорити про умови реалізації майбутнього спортивного проекту.

Зі сторони Румунії виступили радник міністра спорту Румунії, голова Федерації футболу м. Бая-Маре Крістіан Балаж та арбітр ФІФА Золтан Шекелі, з української – перший заступник голови Закарпатської ОДА, голова Федерації футболу Закарпаття Іван Дуран.

Іван Дуран наголосив на важливості співпраці обох країн, адже завдяки цьому ми можемо вийти на вищий рівень розвитку футболу. Він висловив також сподівання на перспективну спільну роботу не лише в реалізації проекту щодо будівництву спортивного поля, а й у сфері дитячого футболу.

Іван Петрович наголосив, що на IV турнірі на честь А.Гаваші Закарпаття радо зустріне і румунські команди.

У свою чергу Крістіан Балаж із професійної точки зору розповів про своєрідність відносин між гравцями та арбітрами під час футбольного поєдинку, наголосивши, що вони перш за все повинні бути дружніми.

Екс-арбітр поділився і враженнями від Закарпаття. Зокрема, похвалив високий рівень спортивної інфраструктури краю, якому Румунія поступається. Але все ж наголосив на тому, що рівень арбітражу українцям ще потрібно розвивати.

Анонсував, що Румунія має бажання активно співпрацювати з Україною, зокрема з дітьми та юніорами у футбольній справі. Він також відзначив ініціативи Івана Дурана і закликав підтримувати його в справі такого транскордонного співробітництва.

Насамкінець арбітр ФІФА Золтан Шекелі висловив свої враження від семінару арбітрів у Мукачеві. Він наголосив, що розвиток футболу відбувається дарма, якщо арбітри, котрі його судять, не мають хорошої підготовки. Тому бачить, що вектор співпраці країн може лежати в сфері арбітражу вже у першій лізі Закарпаття.

Золтан Шекелі також назвав ФФЗ – «локомотивами» і висловив сподівання успішно завершити всі розпочаті спільні проекти.

ФФЗ


, , , , , , , ,