Чемпіонат України з маунтенбайку зібрав в Ужгороді 200 велосипедистів

У Шахтинському лісі в Ужгороді, на одній з найкращих крос-кантрійних велотрас, вже третій рік поспіль проводять серію з п’яти змагань Зимового чемпіонату України з велоспорту-маунтенбайку.

Майже 200 найсильніших велосипедистів нашої держави боролися в кількох вікових групах, змагання відбувалися і серед початківців-любителів.

Микола ЩАДЕЙ, керівник велоклубу «Лідер», співорганізатор змагань

Так званий зимовий чемпіонат України – він є стартовим у сезоні для велоспорту. До нас приїхали 19 команд із 15 регіонів країни, в тому числі наша Закарпатська область бере участь. Майже 200 учасників – від молодих юнаків до чоловіків, усі вікові групи. Тут 5 гонок, є багато очків і стартів, багато напрацювати і розвинути. Далі у травні буде Чемпіонат Європи, далі – світу влітку. Тому оці ранішні старти – важливі, для кращої фізичної підготовки спортсмена до важливих стартів.

Дмитро Тітаренко приїхав із Вінниці, хлопець є майстром спорту міжнародного класу та неодноразовим Чемпіоном України. Закарпатські траси, на думку спортсмена, є одними з найскладніших, водночас і найкращими як для тренування, так і для проведення великих змагань. Дмитро уже виграв три ужгородські гонки цих стартів, попереду ж амбітні цілі.

Дмитро ТІТАРЕНКО, велосипедист (м. Вінниця), майстер спорту міжнародного класу

Їздиться добре на закарпатському повітрі, серед гір. Все чудово, все подобається, траси тут гарні, непрості, технічні, складні, водночас швидкісні. Самі природні умови тут: гірська місцевість, і рівнини, для велоспорту ця місцевість супер просто. Стараємося на цьому рівні, що у нас є в Україні, готуватися до міжнародних стартів, стараємося там бути на рівні. Працюємо над собою, прагнемо до участі в Олімпійських іграх.

Одним із головних суперників Дмитра Тітаренка у боротьбі за всеукраїнську першість у майтенбайкінгу є 19-річний ужгородець Володимир Козловський. Він є дворазовим чемпіоном України серед юніорів з крос-кантрі та членом нашої національної збірної. Неодноразово хлопці ділили золото та срібло. І якщо на велотрасі вони – принципові суперники, то поза нею – хороші друзі.

Лайф танці.

Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ, велосипедист (м. Ужгород)

Найкраще виходить у мене крос-кантрі саме. Шосейні гонки я не дуже люблю, люблю швидкість, гори, грязь, різні техелементи. Мрію потрапити у команду міжнародного рівня, вищого дивізіону. Хочу досягти якогось статусу. Чемпіон Європи було б непогано.

Цей зимовий чемпіонат України є стартовим у спортивному велосезоні. Попереду ж чимало роботи та гонок, які відкриватимуть двері до змагань міжнародного рівня. Заслужений тренер України Віктор Мельник, який уже кілька років працює в Ужгороді, каже: головне, аби у тренерів та спортсменів була підтримка держави.

Віктор МЕЛЬНИК, заслужений тренер України

Нужно держать дисциплину и вырабатывать у них понимание: зачем они занимаются спортом и садятся на велосипед. А украинский велоспорт – в принципе, как и спорт во всей стране, не очень хорошо себя чувствует. Но мы работаем. Есть талантливые люди, но их нужно поддерживать, раскручивать, прежде всего возить по международным стартам. Где набираются очки, за которыми оценивается работа всей федерации, и которые влияют на рейтинг для участия в Чемпионатах мира и олимпийских игр.

Уже за місяць, 6 та 7 травня, в ужгородському Боздоському парку планують провести наступну велоподію — змагання та заїзди серед наймолодших спортсменів.


, , , , , , , , , ,