Михайло Кополовець: «Бог був з нами»

Гравець «Карпат» Михайло Кополовець відіграв одну з вирішальних ролей у перемозі над «Іллічівцем», поспілкувавшись після гри з прес-службою ПЛ.

– Михайле, успіх в останньому турі – як він дався, наскільки він важливий? Одним словом, короткий коментар до гри…
– Гадаю, що ми дуже потребували цих 3-х очок. Гра простежується, моменти є – забити гол не можемо. Так що це було важливо і для нас, і для наших уболівальників. Тим більше, вирішальний гол на 93-й хвилині здатен додати команді і настрою, і впевненості.

– Дійсно, ціна забитих м’ячів перед фінальним свистком особлива. А чи можеш назвати результат справедливим?
– Розпочати відповідь хочу з недавньої згадки про Запоріжжя, де ми вели у рахунку на 90-й хвилині 1:0, а зрештою програли, не набравши жодного бала. Я все те пропустив через себе, але що зробиш? Нічого не зробиш… Комусь може здаватись це несправедливим. Однак такий футбол.

– У неділю «Карпати» виграли завдяки замінам. Ти та Грегор Балажіц вийшли для підсилення і взяли участь у вирішальній атаці…
– Звичайно, це тренерська задумка. Ігор Йовічевіч бачив, що моменти є, і потрібно посилювати гру у передній лінії. Балажіц, хоч і є центральним захисником, але забивати вміє. Це багато хто знає і пам’ятає. А мені наставник сказав, що суперник вже підсів. Тому попросив агресивніше увійти у гру, частіше брати ініціативу на себе. Потім вже вийшов і Грегор. Добре, коли тренеру вдається прочитати хід завершення матчу.

– Можливості забити були і раніше…
– Думаю, це було б справедливо. Всі пригадують моменти Михайла Сергійчука, коли м’яч, можливо, і перетнув лінію, та Олега Голодюка. Але Бог був з нами цього вечора, адже було закономірно, що ми дотиснули цю команду.

– «Карпати» лише вперше у сезоні виграли вдома. Можливо, вам легше діяти?
– Багато прийшло футболістів, треба трошки часу, щоб навчитись діяти першим номером. І тому перший виграш дуже важливий – далі має бути легше.

– Ви встигли зіграти домашні матчі і на «Арені Львів», і на «Україні». Однаково, де приймати суперників, чи існує перевага до якогось стадіону?
– Особисто мені комфортніше виступати на «Арені Львів». Там все нове, розташоване компактно, відчувається, що все зроблено по-європейському. Але і «Україна» для мене рідна – багато там зіграв. Проте скажу, що все ж футбольну атмосферу творять не стадіони, а вболівальники. Де їх буде більше, де буде сильніше відчуватись їхня присутність, там нам і краще.

– Зараз матчі чергового 10-го туру перенесені. Якось змінились плани підготовки «Карпат» у зв’язку із цим?
– Звичайно, будемо цілеспрямовано готуватись до кубкового поєдинку проти «Динамо». Але для початку ми отримали два дні вихідних. Я їх використав, щоб з дівчиною з’їздити до рідного Закарпаття.

– Чи однакові думки про Кубок України та Чемпіонат ПЛ? Може, все ж регулярний сезон важливіший?
– Думаємо, звичайно, про обидва турніри. Однак для нас, перш за все, існує наступна гра. Зараз першочергова увага до «Динамо». Потім будемо готуватись до чергового суперника.

– Особисто ти у нинішньому сезоні виходиш лише на заміни, граєш не так багато… Які виникають думки стосовно цього?
– Я вже купу разів говорив, що для мене немає різниці, як приносити користь команді – в основному складі чи виходячи на заміну. І в тому, і в іншому випадках я відчуваю довіру тренера, розумію усю відповідальність, яка покладається на мене. Оце важливо. Звичайно, кожен хоче грати більше. Але на мою позицію багато претендентів, класних гравців – Денис Кожанов, Павло Ксьонз. Тому не зазорно виходити на 15 хвилин, але допомагати при цьому «Карпатам» набирати очки. Значить, така моя роль.