Срібло та бронза у дзюдоїстів Ужгородської районної федерації: такий підсумок візиту на турнір у Хмельницькому

Вихідні минулого тижня стали були насиченими для представників Ужгородської районної федерації дзюдо, які взяли участь у всеукраїнському турнірі з дзюдо серед юнаків різної вікової категорії.

Змагалися спортсмени майже з усіх куточків України у фізкультурно-оздоровчому комплексі «Новатор», що в Хмельницькому. Загалом же на турнірі було представлено близько 400 учасників (26 команд 10 областей держави).

Масштабне свято популярного виду східного єдиноборства присвятили 50-річчю Державного підприємства «Новатор» та 10-річчю однойменного спортивного клубу. Одразу на трьох татамі змагались юні спортсмени за право стати кращими у своїх вагових категоріях. Запекла боротьба між юними дзюдоїстами визначила кращих.

Ужгородська районна федерація дзюдо на чолі з старшим тренером Дмитром Смагіном та тренером Ростиславом Балашовом теж долучилась до участі у змаганнях. І що важливо, повернулись додому з нагородами — разом з друзями-колегами з ужгородської ДЮСШ #1 (тренер Віктор Калінін), які теж зуміли завоювати доволі високі місця.

У складі команди з районної федерації виступали Лев Смагін, Іван Павлючок та Микола Чорнак. Лев впевнено здолав початковий рубіж за рахунок чистих перемог і прямував до фіналу. Однак у півфінальній схватці з хмельницьким спортсменом зазнав поразки через рішення арбітра, який розцінив технічну дію (неправильний захват) Лева, як заборонену (шидо). Уже у поєдинку за бронзу Лев Смагін зумів зубратися духом та завершити турнір на мажорній ноті та медаллю. Він переміг свого супротивника — оцінкою юко. Виступ Івана Павлючка теж сміливо вважається успішним. Спортсмен доклав максимальних зусиль, аби пробитись до вирішальної частини змагань, щоправда не вистачило дещиці, аби святкувати перемогу у турнірі. У фіналі Іван поступився одеситу і таким чином вдовольнився срібною нагородою. Також у своїй категорії непоганий результат продемонстрував Микола Чорнак, який завоював 5-е місце.

Лев Смагін: «Прикро, що поступився у півфіналі. Мені дали одне-єдине попередження, через яке я, власне, і програв. Вийшов основний час і це попередження зіграло свою роль. На мою думку, я повинен був вигравати. Впродовж поєдинку я володів ініціативою, виглядав напевно краще. Загалом турнір видався хорошим, мені все сподобалось. Це чудова можливість тримати себе у тонусі напередодні відбіркових змагань до Чемпіонату Європи, що відбудуться у лютому. Тому, намагалися спробувати щось нове у підходах, експериментували у стилі ведення боротьби. До прикладу, на цих змаганнях спробувати нову техніку, спрямовану на кидки через бедро, з відмахом, на противагу низьким кидкам та через спину, які я застосовував раніше».

Іван Павлючок: «Насправді мені не дуже сподобалось те, як я боровся. Допускав багато помилок. Але й противники були також досить сильні, показували хорошу підготовку. У фіналі я зустрівся з одеситом, який відзначався технічною майстеністю. Робив такі ж самі прийоми. На жаль, так склалось, що я програв. Чогось не вистачило. Але я продовжую рухатись далі: зробив висновки з цього поєдинку. Треба наполегливіше працювати і розвивати свою техніку, чим я і займатимусь найближчим часом».

Інформаційний відділ Ужгородської районної федерації дзюдо