Цими вихідними проведено особистий Кубок Закарпатської області з шашок-100

Досить цікава історія виникнення шашок-100. Одна з версій, яка мені до душі, така. У Франції, як і в багатьох інших країнах, грали в шашки на дошках, які налічували 64 клітинки.

Один шанувальник шашок задумав цікаву ідею, яку захотів втілити на звичайній шашковій дошці. Та виявилося, що дошка замала. Ось він і додумався додати клітинок. Так виникла дошка, яка налічувала вже 100 клітинок. Французам гра на такій дошці прийшлася до вподоби. Першими кращими шашкістами на такій дошці, звичайно, були французи, а першим офіційним чемпіоном світу в 1899 році став представник Франції Ісидор Вейс.

Найсильнішими шашкістами на стоклітковій дошці в Україні нині є Юрій Анікеєв, Артем Іванов, Ольга Балтажи, Вікторія Мотрічко, Вікторія Белая. Із представників Закарпатської області найвищих вершин досягла вихованка шахово-шашкового клубу «Вікторія» Іршавського районного Будинку дитячої творчості Сільвія Повх (Марковці), яка дев’ять років поспіль, виступаючи в різних вікових групах, тримала першість у чемпіонатах України, а в чемпіонатах Європи була другою.

Цими вихідними проведено особистий Кубок Закарпатської області з шашок-100. Найтитулованіший із учасників турніру – Георгій Плавайко (с. Шенборг Мукачівського району), багаторазовий чемпіон і володар Кубка обласних змагань. Колосальний досвід, упевненість, непогана гра взяли верх над «кавалерійськими набігами» юних. Георгій Плавайко – переможець змагань. Друге місце виборов Богдан Роман. Добре грав юний Богдан Юрченко. У партії з переможцем змагань у нього були непогані шанси на кращий результат, але підвела поверхова оцінка позиції. У результаті – прикра поразка. За додатковими показникам на третє місце вийшов Богдан Асеєв.

Окремо підбито підсумки серед жінок. Кращою визнано Наталію Воробканич, яка на рівних змагалася з представниками чоловічої статі, а з переможцем зіграла внічию. На другому місці – Марта Юріна. Призери змагань (окрім переможця) – це представники шахово-шашкового клубу «Вікторія» Іршавського районного Будинку дитячої творчості.

 Анатолій Вайда


, , , , , , ,