Закарпатські спортсмени-орієнтувальники в естафеті здобули “золото” на чемпіонаті України серед глухих

21-24 вересня в Львівській області, в селі Яворів,Турківського району, закарпатські спортсмени-орієнтувальники з вадами слуху в особистому чемпіонаті України завоювали дві золоті та три срібні медалі в юніорському класі.

Кінець вересня виявився вдалим для наших спортсменів орієнтувальників в плані підготовки до особистого Чемпіонату України серед спортсменів з вадами слуху, який відбувався на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру інвалідів в околицях села Яворів Львівської області.

Не дивлячись на дощову, прохолодну  погоду в горах, в  змаганнях взяли участь понад 60 спортсменів, які представляли 10 областей. Закарпатська область вже не вперше виставляє спортсменів з ОДЮСШІ (директор Тетяна Алтуніна), де в 2012 році завдяки начальнику Закарпатського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» А.Чегілю було відкрито відділення спортивного орієнтування при Ужгородській спеціалізованій школі–інтернаті І-ІІІ ступеня для глухих дітей (директор Наталія Бушко).

Честь нашого краю відстоювали п’ятеро спортсменів, а саме — Віталій Гедзур, який змагався у групі Ч-21Е, Вікторія Калинич у групі Ж-21Е, Петро Мирзанич, Василь Фіцай, Вікторія Проньо, які змагалися в юніорському класі до 18 років. Працює зі спортсменами тренер – викладач Георгій Фечо.

Першого дня змагань відбулися змагання на спринтерських  дистанціях ( 3 км, 18 контрольних пунктів). У юніорському класі група Ч-18 “срібло” виборов Петро Мирзанич, котрий програв досвідченому спортсмену з Івано – Франківська, члену юніорської збірної команди України всього 7 секунд. У групі Ч-21Е Віталій Гедзур – 19 місце, Вікторія Калинич– 10 місце в групі Ж-21Е.

Другого дня змагань змагались на середніх дистанціях (5 км, 16 контрольних пунктів). У групі Ч 18 Петро Мирзанич – 2 місце, Василь Фіцай – 5 місце в групі Ч 21Е, Віталій Гедзур – 21 місце, Калинич Вікторія – 9 місце група Ж-21Е.

Третього дня змагань, на довгих дистанціях ( 8 км, 12 контрольних пунктів) в групі Ч-18 Петро Мирзанич посів 2 місце, Фіцай Василь – 7 місце, у групі Ж-21Е Калинич Вікторія зайняла 10 місце, у чоловіків Ч-21Е Гедзур Віталій 6 місце.

Четвертого дня змагались в естафетах на коротких дистанціях (4 км, 16 контрольних пунктів ) де в групі Ч-18 Петро Мирзанич разом зі своїм однокласником Василем Фіцаєм здобули безперечну перемогу над івано-франківцями та спортсменами з міста Києва, закинувши їм аж 6 хвилин та нарешті виконавши спортивний розряд кандидата в майстри спорту України.

Наступними стартами закарпатців стануть командний чемпіонат України серед глухих спортсменів, який відбудеться на початку листопада в Дніпропетровську.durbtY_Rza4 HLD2lY9WemM jx114lb2WZE rTfNsUDTmMA

Заступник директора ОДЮСШІ Л.Вереш