ФК Фенікс володар кубку Берегівського району в 2014

8 вересня на стадіоні села Гать відбувся фінал регулярного кубку району з футболу між «Артосом» Гать та «Феніксом» з Бадалова.

Цьогорічні події в Україні змусили керівництво Берегівського району відмовитись від щорічного фестивалю «БерегФест». Тож, голові БРФФ Олександру Чегілю прийшлось думати з початку де провести фінал. На жеребкуванні першого раунду розіграшу кубку президент ФК «Артос» Іштван Локіта запропонував провести фінальну гру у селі Гать. Мотивував це представник «Артосу» святкуванням 10-річчя з дня створення клубу. Усі учасники кубку району не були проти проведення фіналу у Гаті.

В розіграші взяло участь вісім команд. Чвертьфінали вийшли однобокими і команди з верхньої частини турнірної таблиці в чемпіонаті доводили свою перевагу над командами нижчими за класом. «Фенікс» з Бадалова розгромив ФК «М. Бийгань». «Артос» Гать не залишив шансів ФК «В. Береги». Ось півфінали вже стали показником якісного футболу Берегівського району. У Четфолві місцева команда дала бій «Артосу» – 2:2. Бадалівський «Фенікс» переграв на виїзді ФК «Яноші» – 2:0. ФК «Четфолво» у матчі відповіді не зміг нічого показати «Артосу» – 6:0. ФК «Яноші» вирішив не їхати до Бадалова на виїзну гру.

Довгоочікуваний фінал створив навколо себе ажіотаж. Вболівальники не надали уваги тому, що гра проходить не традиційно в Берегові, а у Гаті, тож зібралось їх на стадіоні більше тисячі. На диво для фінальних матчів він вдався дуже цікавим. Команди намагалися грати у відкритий футбол з мінімальним ризиком помилитися.

В першій половині перевагою володіли футболісти «Феніксу». Їм вдавалося багато, але міцний захист «Артосу» не давав змоги віднайти цілі у власних воротах. Номінальні господарі вичікували і свої шанси спіймати суперника на контраатаці, але у команди і так пішло не все за планом. Травмувався Андрій Герц. Потім зазнав ушкодження Василь Варга, який матч догравав шкутильгаючи. Зазнав мікро-травму і Мирослав Бундаш. В принципі, і у «Феніксу» на рівному місці зламався Роман Огар.

Багато боротьби було на полі. Мінімальна перевага «Феніксу» у першому таймі дозволила їм вийти вперед. Голом відзначився Микола Надь. Гол у ворота «Артосу» виглядав логічним, адже «господарі» фінального матчу на початку віддали ініціативу супернику.

Другий тайм розпочався з рахунку – 0:1 на користь «Феніксу». Мінімальне відставання не влаштовувала тренера «Артосу» Бейло Гея. Він знайшов потрібні слова у роздягальні, які змінили кардинально гру у другій половині.

«Шальки терезів» перехилилися на сторону «Артосу». Ініціативою тепер вже володіли вони. Стрімкі атаки закінчувалися «валідольним» переживанням для вболівальників «Феніксу». З кожною атакою «Артсосу» мінімальна перевага «Феніксу» могла б перетворитись просто в спогади. Але знову ж таки проблеми з травмованими на полі футболістами не давали якісно завершувати гольові моменти.

Прийшов і той час коли найдосвідченіший Мирослав Бундаш попросив заміни у свого наставника Бейло Гея, мовляв, вже не в силах продовжувати гру. Та наставник проігнорував прохання футболіста і відмовив йому в заміни. Як виявилось, тренерська «чуйка» не підвела. Саме Мирослав Бундаш під завісу матчу зрівняв рахунок і перевів гру у післяматчеві пенальті.

Процес пробиття пенальті апріорі вважається лотереєю. Сильніших в цій драматичній розв’язці вирішує доля та везіння. Також дуже сильною ланкою є і голкіпер, який вміє відчувати і вгадувати напрям «шкіряного». У надзвичайно нервовій серії пенальті перемогу святкували футболісти «Феніксу», які перемогли з рахунком – 2:4.

Слід зауважити, що в підсумку гра виявилася видовищною, а головне з цікавою кінцівкою. Не можна не відмітити і роботу суддівської бригади на чолі з Ігорем Загієвим та помічниками Іштваном Біровим та Сергієм Феденишинцем, які справились з важким матчем на всі «сто».

Церемонію нагородження проводили голова Берегівської районної федерації футболу Олександр Чегіль, в.о. голови Берегівської РДА Віталій Матій та заступник голови Берегівської райради Василь Горват. Перед нагородженням призерів Олександр Чегіль відзначив грамотами ФФЗ та БРФФ керівництво «Артосу» Гать, ветеранів гатянського футболу, а також осіб, які причетні до створення ФК «Артос» Гать. Переможці кубку та віце-чемпіони були нагородженні медалями, грамотами та кубком Берегівського району з футболу.

Джерело