У Хустській міській раді відбувся брифінг щодо участі ФК «Оболонь» у чемпіонаті Європи з футболу

Нагадаємо, що 2–5 червня у французькому місті Морзін-Аворіаз відбувся футбольний чемпіонат Європи «Bergdorf-EM-2016».

Це були треті змагання серед горян між аматорськими командами. За титул переможця боролися 12 клубів, у тому числі – хустяни, які представляли Україну. Відрадно, що наша команда стала срібним призером чемпіонату і одержала блискавичну перемогу над іспанцями, австрійцями, німцями та чехами.

Після повернення спортсменів додому у понеділок, 13 червня, у Хустській міській раді пройшов брифінг за участю почесного президента ФК «Оболонь», міського голови Володимира Кащука, президента клубу Йосипа Браєра, віце-президента Миколи Гангура та начальника команди Ромео Буковецького.

– Уперше подібні змагання було проведено у 2008 році в Німеччині. Ми ж уперше потрапили на чемпіонат у 2012-му. Тоді він проходив у Австрії і це сталося завдяки допомозі президента  компанії «АВЕ» Гельмута Бургегра, який нас дуже підтримував, навіть одягнув українську вишиванку, аби висловити солідарність, – зазначив Володимир Кащук. – До цього ми йшли нелегко. На поєдинок мала їхати або команда зі Львова, або з Долини чи з Калуша. Але поталанило нам. Ми виступили непогано, але хлопці боялися проти іменитих клубів навіть виходити на поле. Зараз же ми показали набагато кращі результати. Та й команда в нас справді хустська, без легіонерів із інших областей. На жаль, у фіналі так склалося, що команді з Росії ми програли, але на це були свої, доволі суб’єктивні причини.  Утім було приємно, що маленькі діти ходили з нашими національними стягами, що нас дуже полюбили французи, а під час параду одна дівчинка, дочка емігрантки, яка переїхала до Франції з Хуста, подарувала нам букет синьо-жовтих квітів.  А коли ми програли фінальний матч, окремі вболівальники навіть плакали, підтримуючи нас. І ми дуже гордилися, що «Оболонь» представляла не тільки Закарпаття, але всю Україну у форматі 8+1.

– Найцікавішими моментами були пенальті з чехами. Команди у нас мали практично рівні сили і матч закінчився з рахунком 1:1. А одинадцятиметрові, як лотерея. Ми дуже переживали. Але в результаті перемога була за нами. Відзначилися Іван Бандурович, який під час чемпіонату забив 8 голів, Віктор Микуляк, у  доробку якого 6 ударів по воротах, Олександр Браєр, який приніс команді 5 очок та Ігор Пилип, який потрапив у ворота суперників 4 рази, – наголосив Йосип Браєр. – До слова, змагалися з нами 12 команд з усієї Європи, грали ми у групі «А» разом із французами, іспанцями та австрійцями, передає Закарпаття Спортивне з посиланням на МедіаХуст.

– Запрошення нам надійшло одразу наступного дня після того, як Україна пройшла до чемпіонату Європи. До поєдинку ми наполегливо готувалися протягом шести місяців і не тільки з точки зору спорту, адже потрібно було закупити і форми, і взуття, і атрибутику, і організувати проживання, й транспорт, а ще й вести листування з оргкомітетом. До Франції ж нас поїхало загалом 32 осіб. До речі, ФК «Оболонь» – молода команда, утворена тільки у 2010 році, до того ж часу в Хусті протягом шести років футболу не було взагалі. Тепер же на кожну нашу гру приходить до тисячі фанатів і ми маємо найбільше вболівальників у області, – розповів Ромео Буковецький.

Зокрема, зі слів президента клубу Йосипа Браєра, російська збірна складалася не з гравців-аматорів, а набрала склад професійних футболістів, хоча це суперечило умовам гри. Його слова підтвердив і очільник Хуста.

– Сам вихід у фінал для нас уже був великим успіхом. Хлопці досить втомилися, адже щодня ми мали по два–три поєдинки. Однак, незважаючи на те, що довелося змагатися з російськими  професійними гравцями, «Оболонь» не втратила «обличчя», – запевнив Микола Гангур. – Між іншим, грали ми добре. Зокрема, від іспанців виграли з рахунком 5:0, від австрійців – 9:0, від німців – 8:1, а від чехів після пенальті – 4:2. Поступилися лише французам – 2:1, та Росії – 4:1. Щодо росіян, то до то 18 хвилини рахунок був ще 0:0, а формат чемпіонату був таким, що грали ми два тайми по 25 хвилин.

До речі, зі слів керівництва ФК «Оболонь», у команди багато планів на майбутнє і вони доволі амбітні й стосуються не тільки основного складу, але й роботи з молоддю та розвитку в краї жіночого футболу.


, , , , , , , , , , ,